Capacco spol. s r. o.


Po-Pá 9-16h (+420) 604 120 042
cz sk en
Cena od 200Kč/m2


Obchodní oddělení a informace o produktech

logo Obchodní ředitel: Jaromír Novák

Kontaktní telefon: (+420) 604 120 042

Email:obchod@capacco.czslideshow slideshow slideshow
text k slideshow
text k slideshow
text k slideshow
O nás


Naše firma vznikla v roce 1995 a od samého počátku pracujeme s recyklovaným plastem kabelových izolantů, který do té doby ležel bez užitku na skládkách. Technologii zpracování tohoto materiálu jsme odzkoušeli na výrobě zatravňovacích kazet, se kterou jsme začali. Vzhledem k tomu, že se jedná o PVC (polyvinylchlorid), který se vyznačuje samozhášivostí a dobrou odolností proti UV záření, napadla nás myšlenka použití tohoto materiálu na výrobu střešní krytiny. Je třeba zdůraznit, že v té době neexistovaly žádné zkušenosti s plastovými střešními krytinami, proto bylo třeba provést řadu testů a ověřit její kvalitu při dlouhodobějším použití.
citat
Jak to dopadlo?
I přes počáteční nedůvěru vůči plastům se stala naše střešní krytina rychle oblíbenou. Zřejmě i na základě toho se po letech objevili další výrobci, kteří začali vyrábět plastové střešní krytiny z jiných termoplastů, např. polyethylenu, polypropylenu , polyesteru ( domovní odpady, odpad z automobilek nebo PET láhve ). Ve všech těchto případech se však jedná o termoplasty s jinými ať už mechanickými nebo chemickými vlastnostmi, a z tohoto důvodu je není možné považovat za stejný materiál. Velkou předností námi používaného materiálu PVC je jeho samozhášivost, vedoucí k výsledné velmi dobré odolnosti proti hořlavosti vyráběné střešní krytiny. V tomto směru je naše střešní krytina na nesrovnatelně vyšší úrovni než všechny ostatní plastové střešní krytiny vyráběné v současnosti.
Naše výrobky jsou testovány Technickým a zkušebním ústavem stavebním Praha s.p. Střešní krytina Capacco je chráněna užitným vzorem u Úřadu průmyslového vlastnictví.
Lidé si tuto krytinu pořizují, protože je relativně levná, trvanlivá, absolutně bezúdržbová, odolává povětrnostním vlivům, ÚV záření, nerozbijí ji kroupy. Je určena pro novostavby i rekonstrukce.
V neposlední řadě je také třeba zmínit ekologické hledisko. Než se začal tento odpad zpracovávat a přeměnil se na placenou vstupní surovinu, tak ho stovky tun zasypávalo skládky. Je však nutno zdůraznit, že ne každý kabelový odpad je možno použít. Klademe velký důraz na kontrolu, čistotu a kvalitu materiálu a díky naší dlouhodobé zkušenosti se zpracováním tohoto recyklovaného materiálu jsme schopni dosáhnout velmi dobré kvality výsledného produktu.
pani majtelka
vyrobky
kontakty