Capacco spol. s r. o.


Po-Pá 9-16h (+420) 604 120 042
cz sk en
Cena od 200Kč/m2


Obchodní oddělení a informace o produktech

logo Obchodní ředitel: Jaromír Novák

Kontaktní telefon: (+420) 604 120 042

Email:obchod@capacco.cz

Blog
20. 4. 2015
Abyste nemuseli zesilovat krovy…

Jednou z velkých nevýhod klasických pokrývačských materiálů je jejich váha. Jde to krásně vidět na starých stavbách, například farních budovách po celém Moravskoslezském kraji.

Domy, které jsou sto let staré, mají často zesílený krov jen proto, aby udržely váhu celé střechy. Obrovské dřevěné trámy, co mohou časem zbortit celou stavbu. Věc, která se s výrobky Capacco jednoduše nemůže stát. Protože se plastová krytina vyznačuje svou lehkostí, je možné ji použít nejen při novostavbách, ale i rekonstrukcích. A jeden čtvereční metr střechy bude zatížen pouhými jedenácti kilogramy hmoty. A hlavně – tam, kde se běžný materiál pere s nemožností přizpůsobit se nerovnosti střechy, které jsou například kulaté a u kterých se používá oplechování, tady náš materiál, hravě vítězí. Volte praktičnost. S umělou břidlicí Capacco se na svou střechu budete moci vždy spolehnout.
15. 4. 2015
Máj, bouřek čas

Není nic horšího, než když zjistíte, že se do vašeho oblíbeného místa odpočinku dala nějaká havěť, ať už jde o hlodavce nebo mravence.

Nedej bože aby padla za oběť na jaře tolik obávaným bouřkám a pádům větví. Pokud váš víkendový dům stojí uprostřed lesa, kde celý den nepotkáte ani živáčka, je „naděje“ takového katastrofického scénáře o dost větší. Nesnadno se k vám dostávají nejen policisté, aby zkontrolovali, jestli vás během zimy nenavštívili zloději, ale těžký přístup k vám mají i hasiči, aby udusili potenciální požár. Pomozte si proto tak, že svůj prostor pro siestu vybavíte střešním materiálem firmy Capacco, který je samozhášivý, odolný proti povětrnostním vlivům a UV záření a hlavně – je téměř bezúdržbový. Proto se nemusíte obávat, že jej poroste mech ve chvíli, kdy místo delší dobu nenavštívíte.
10. 4. 2015
Jak to všechno začalo…

Současná mladá generace má pocit, že vše, co se v jejím životě objevuje, automaticky existovalo již dlouho předtím i v našich časech.

Nejinak je tomu u stavebních prostředků a materiálu. O cihlách si někteří mladí myslí, že nejspíš rostou na stromech. Aby se neobjevovala tato až přihlouplá naivita, která odráží dnešní přetechnizovaný, ale nedokonalý svět, je třeba našim dětem ukázat i cestu, kterou technologie musela urazit od svého prvopočátku k té nejmodernější podobě. Kam jinam tedy mládež vzít, aby se dozvěděli něco o střešní krytině, než do muzea břidlice. To se nachází v Budišově nad Budišovkou, hodinu cesty od sídla naší společnosti Capacco. Muzeum otevřelo svou expozici v rámci zahájení turistické sezony již 25. dubna, oficiálně je otevřeno až od 9. května. Jako návštěvníci jsme ocenili nový inventář s interaktivní zahradou a způsoby využití břidlice, třeba k výrobě gramofonových desek. Je důležité ukázat mladým, jak to vše začalo. Od prvopočátků.
5. 4. 2015
Polyvinylchlorid? Tohle není jazykolam!

PVC tam, PVC sem. Pokud není polyvinylchlorid jen slovní hříčkou k tréninku výslovnosti, co vlastně znamená? Nepostávejte nervózně v koutě jen proto, že nerozumíte tématu. V případě, že vážně uvažujete o nové lehké střešní krytině, ohromte svého partnera a buďte tím, kdo se vyzná v pojmech (i dojmech).

Polyvinylchlorid se vyrábí již od roku 1935 a je třetí nejpoužívanější umělou hmotou na světě. Od běžných plastů se liší právě tím, že obsahuje chlor, který je základní surovinou pro výrobu PVC. Jeho využití je široké. Díky svým vlastnostem se PVC velmi dobře prosazuje ve stavebnictví a mnohdy dokonce nahrazuje i takové tradiční materiály jako je hlína, dřevo, beton či textilie. Kvalita za nízkou cenu, je to opravdu možné? Odpověď bude velmi strohá. Zkrátka ano. Velkou výhodou plastových krytin je, mimo jiné, také jejich relativně nízká pořizovací cena. Oproti taškám z jiných materiálů, mají i velmi malou hmotnost a odolnost vůči mechanickému poškození. Polyvinylchlorid hrdě odolává krupobití, a i kdyby srdceryvněji klepalo, nepustí ho dovnitř. Je to charakterní silák. Šanci u PVC nemají ani lišejníky a mechy. Bohužel, vždycky je vítěz a s ním i nějaký poražený. Přes veškerou chválu světa, musíme však mít neustále na paměti i to, že není plast jako plast. Na co si tedy při výběru polyvinylchloridu posvítit? Pokud s ním plánujete pokrývat nejen střechu, ale i podlahy, sledujte a informujte se například o gramáži tohoto materiálu. Pokud by byl totiž velmi lehký, nejedná se o kvalitní výrobek. V některých případech by poté mohlo dojít i k jeho roztrhnutí. V tuto chvíli se již nemusíte obávat rozhovoru o správném typu lehké střešní krytiny. Přidejte do vínku pár dalších informací a posviťte si na toho, kdo tvrdí, že polyvinylchlorid je současný jazykolam!
31. 3. 2015
Plastová krytina – dobrá volba pro pergolu nebo přístřešek?

Oteplilo se, jaro začíná a vy přemýšlíte, že byste na zahradě vybudovali pergolu nebo postavili přístřešek pro svého plechového miláčka? Zastřešení těchto staveb podstatně zvyšuje komfort venkovního posezení či péče o auto.

Představa toho, že jíte venku u stolu a náhle vás z poklidné atmosféry vyruší chladivý déšť, není příjemná. Stejně tak negativně působí výkyvy počasí na automobily. Pro ty je nejlepší zastřešený přístřešek, který je ochrání před přímým sluncem a deštěm, případně sněhem. Jedním z řešení je plastová krytina, Jaké jsou její přednosti oproti jiným materiál? Tento materiál se vyznačuje lehkostí, jednoduchou údržbou a především odolností vůči živlům. Další výhodou PVC je nízká cena oproti jiným materiálům a také trvanlivost, kdy se nemusíte bát, že by se střecha rychle opotřebovala. Jako příjemný bonus je pak její snadná instalace. Ať už budete volit jakkoliv, doufáme, že si užijete příjemné posezení pod pergolou a že vám váš plechový miláček bude dělat jenom radost.
23. 3. 2015
Plast: Trend, který dorazil i na střechu!

Střecha dodává celé stavbě korunu, je završením celku. Říká se, že je také tečkou potvrzující definitivní vzhled domu.

Střecha dodává celé stavbě korunu, je završením celku. Říká se, že je také tečkou potvrzující definitivní vzhled domu. Zároveň se stává plně funkční jednotkou budovy, neboť bez střechy není dům obyvatelný. Odpověď na otázku, která střecha je „nejlepší“, je jasná: všechny! Každý si vybere tu, která bude vyhovovat nejlépe jeho potřebám. Jenom je třeba se správně rozhodnout vzhledem k charakteru budovy, její účelovosti a finanční únosnosti. Střešní krytiny můžeme rozdělit podle více hledisek – vstupního materiálu, minimálního sklonu, hmotnosti, spotřeby na m2, tvaru atd. Podstatným hlediskem je vstupní materiál, ze kterého jsou jednotlivé krytiny vyráběné. Ten určuje celkový vzhled střechy a vlastně i celé stavby. Taktéž ale vylučuje použití určité krytiny na novostavbu nebo rekonstrukci. Obecně třídíme krytiny na plastové, betonové, keramické, kamenné, dřevěné, vláknocementové, vegetační, skleněné, kovové a plechové. Prvně zmiňovaná kategorie – plastové střešní krytiny – v současnosti získaly přívlastek moderní. Čím je to způsobeno? Plastová krytina v sobě spojuje lehkost, nízké náklady, rychlou montáž a vysokou stabilitu barvy. Neméně důležitým aspektem je pak jeho trvanlivost. S blížícím se Dnem Země, který nás čeká za necelý měsíc (přesněji 22. 4.), můžeme zmínit i ekologickou „vlastnost“ plastové střešní krytiny. Drazí čtenáři, zvolíte moderní trend?
11. 3. 2015
Na co nezapomenout při výběru střechy

Přemýšleli jste někdy, jaká střešní krytina je v Česku nejpoužívanější? Je to pálená a betonová taška. Ovšem současný trh nabízí mnohem rozmanitější sortiment a do popředí se dostávají i plastové střešní krytiny či jiné materiály. Zejména již zmíněná plastová krytina začíná „šlapat na paty“ páleným a betonovým taškám.

Pokud zrovna vybíráte vhodnou střešní krytinu, nejprve musíte vyřadit typy materiálů, které se na dům z různých důvodů nehodí. Důležitým bodem výběru krytiny je také cena. Co vše bychom měli o střeše vědět?
  • 1. Sklon střechy Nejdůležitějším parametrem pří výběru krytiny je právě sklon střechy. Optimální sklon, který zajistí správný odtok vody a nebude zadržovat sníh, je 45°.
  • 2. Životnost Aspektem, který má rozhodující roli při výběru krytiny, je životnost. A to čím delší, tím lepší.
  • 3. Povrch Existují dva typy: engoba a glazura. Engoba je označení pro barevné povrchové úpravy matných a pololesklých tašek. Vrstva, která se vytvoří na povrchu, je sice pórovitá, ale zvyšuje tvrdost a stálobarevnost tašky. Druhý typ, glazura, je sklovitá poleva, kterou jsou tašky opatřeny před vypalováním. Tašky jsou po vypálení odolné a stálobarevné, nicméně příliš lesklé, což může být obtěžující.
Jak to je s plastovými krytinami? Na trhu se objevily teprve v 90. letech, takže jsou v podstatě nováčky. Vyrábějí se z recyklovaných plastů a přísad. Jejich velkou výhodou je ochrana před UV zářením, vysoká odolnost a nízká hmotnost (4,5–7 kg/m2). Vylisované šablony mohou mít tvar klasických střešních tašek nebo dřevěných šindelů. Minimální sklon střechy musí být při pokládce 20°. Vyrábějí se nejčastěji v černé a antracitové barvě.
4. 3. 2015
Typy plastových krytin

V dřívějších dobách se na střechy používaly přírodní druhy krytin. Například dřevěné došky, šindele, břidlice atd.

Později je nahradily krytiny betonové a keramické, které ale v poslední době vystřídaly krytiny plastové. Ty se dále dělí na 3 skupiny, a to z klasických plastů, recyklovaných plastových materiálů a světlo - propustné krytiny. Plastové krytiny se vyrábí ve formě šablon jako imitace břidlice, dřevěných došků a jiných krytin ve formě šablon. Oproti klasickým šablonám je zde výhodou nižší cena a hmotnost. Jaké vlastnosti tedy má krytina z recyklovaných plastů? Tento materiál je odolný vůči mechanickému poškození i povětrnostním vlivům. Recyklované plasty, které již byly ošetřeny pro venkovní použití, se při výrobě krytin znovu zušlechťují barvivy, UV stabilizátory a plnivy. Navíc tyto krytiny odolávají slunci, krupobití, mrazu, náhlým změnám teplot a také tlumí hluk. Jednou ze společností vyrábějící tzv. lehké břidlice je i firma Capacco. Ta dodává krytinu ve třech různých variantách – eternitový tvar, česká šablona a čtvercový tvar, který má jeden roh zaoblený. Z hlediska materiálu jde o měkčené PVC s malou příměsí polyetylenu a polypropylenu. Krytina je velice pružná a ani vlivem slunečného záření neztrácí na své barevnosti. Cenově se jedná o velmi dostupnou možnost a v průběhu let se díky svému materiálu nemusí vůbec udržovat.
24. 2. 2015
Co má mít perfektní střecha

Při koupi střešní krytiny zabere nejvíce času definovat, co od střechy chceme. Jaké jsou primární body, co už je vedlejší…

Chcete hlavně ušetřit nebo naopak preferujete kvalitu za vyšší cenu? Hledáte akci nebo precizní práci, která vydrží či zajímavý design? Pokud se zaměříme na to, že má být střecha především odolná, z kvalitního materiálu, co vydrží útoky počasí a jako bonus bude i šetrná k životnímu prostředí, ale zároveň nezruinuje naši peněženku, možnosti výběru se nám prudce minimalizují. A tady začíná ta pravá honba za vhodným produktem a hledáním „dokonalé“ firmy. Jedním z možných řešení je poohlédnutí se po střešní krytině od firmy Capacco. Tato krytina je vyrobena z recyklovaného plastu kabelových izolantů (bod „šetrná k životnímu prostředí“ splněn!). Capacco se pyšní výhodným poměrem kvalita/cena a její nespornou předností je nízká hmotnost, takže nebudete muset zesilovat krov. Dle zkušeností zákazníků je krytina trvanlivá, bezúdržbová a odolná vůči živlům i mechanickému poškození. Výběr střešní krytiny je složitý a nelze tento krok vyřešit ze dne na den. Pokud právě nyní přemýšlíte, jakou krytinu zvolit, inspirujte se naším doporučením.
18. 2. 2015
Rukám klid – práci jsem předal firmě Capacco

Začátek jara je výborný čas na plánování práce na zahradě a okolo domu. Přes zimu vždy něco kutím doma – stěhuji nábytek (aby pokoje nebyly stále stejné), vymýšlím vylepšováky a opravuji, co je potřeba, popřípadě pracuji v garáži na autě.

S příchodem jara se má práce přesouvá převážně ven – začíná se makat na zahradě. Letos náš rodinný sněm usoudil, že bychom měli investovat do nové střechy. Střecha mě trápila už delší dobu. Dům byl starý asi 50 let a za tu dobu byla opravena jenom jednou. Šetřili jsme na novou už nějaký čas, ale když do toho řešíte finance na uhlí, náhle vzniklé závady a to, že vám děti bydlí na internátu a musí z něčeho žít, trvá to prostě o trochu déle. Během předminulé zimy jsme se rozhodli, že se konečně na jaře pustíme do rekonstrukce střešní krytiny. Na spořicím účtu jsme už měli dost peněz, které jsem vybral a s ženou začal řešit firmu, materiál, kolik zaplatíme dělníkům a jak by střecha měla vlastně vypadat. Nechtěli jsme ani jeden z nás obyčejnou krytinu cihlové barvy. Hledali jsme něco tmavšího rázu, co se bude hodit k barvě fasády. Naše hledání se dá rozdělit na hledání levné a hezké střechy. Já byl tím prvním zástupcem, žena zase dbala na vzhled. Jednou v pátek dojel syn z intru a ukázal nám odkaz na firmu Capacco se slovy, že tahle varianta by se mohla líbit nám oběma. Po přečtení informací o plastové krytině a prohlédnutí fotek realizací se nám nápad zalíbil. Tato plastová střecha měla v sobě řadu výhod – jednoduchou údržbu a také instalaci, ochranu před UV zářením i kroupami, dobrou odolnost atd. Ještě během víkendu jsme nad tím přemýšleli, ale nakonec zůstala tím největším favoritem. V pondělí nastal den D. Zavolal jsem do firmy a po následné kalkulaci jsme se dohodli na termínu. Po uplynulých měsících mohu za sebe i rodinu říci, že jsme s novou střechou spokojeni. Všechno proběhlo hladce a bez potíží.
11. 2. 2015
Valentýnská střecha

Mám slabost pro vše krásné a dokonalé. K tomu miluji svou zahrádku a doma neustále vymýšlím, jak zútulnit interiér. Stejně tak si potrpím na vzhledu našeho domečku a můj manžel to moc dobře ví. Na loňského Valentýna mi ale připravil vskutku velké překvápko.

Dlouho jsme zvažovali, že naše střecha potřebuje rekonstrukci. Nebyla už v dobrém stavu, ale nová krytina je bohužel finančně nákladná záležitost. Na bankovním účtu máme pro jistotu vždy rezervu pro případy nouze, protože když vlastníte rodinný dům a něco se pokazí, je to většinou akutní a zároveň drahé. Takže jsme se s manželem nezávazně dohodli, že ještě letos vyřešíme rekonstrukci střechy (a z toho, co případně zbyde, zajedeme do Čech na dovolenou a pořídíme možná ještě i novou pohovku). Proto když mi při naší tradiční valentýnské večeři můj Tomáš kromě kytice bílých růží a malé drobnosti daroval fotku, na které byla vyfocena překrásná černá střecha, nevěděla jsem, co na to říci. On se jen potutelně pousmál a řekl, že nám vybral střechu a že za tři dny dorazí dělníci. Hned jsem vyzvídala, o jakou střechu se jedná. Tom donesl notebook a ukázal mi webové stránky Vaší firmy a typ krytiny, kterou vybral. Jednalo se o jesenickou šablonu umělé břidlice. Nejsem technický typ, ale jako laik jsem uznala, že je elegantní a při stylu našeho domu bude perfektně pasovat. Líbily se mi i další praktické přednosti této plastové krytiny: byla jednoduchá na pokládku i údržbu, PVC materiál se dále vyznačuje dlouhou životností a odolností vůči UV záření a větru. Když pak za tři dny dorazili dělníci na montáž krytiny, měli to za minutku a sami si libovali, jak to šlo jednoduše. A já se navíc opět po letech přesvědčila, že můj manžel mě umí stále něčím překvapit. Tohle se mu vskutku povedlo.
5. 2. 2015
Trefa do černého

Uvažoval jsem už dlouho o nové střeše, nyní po roce mohu zhodnotit, že jsem se svým výběrem spokojený.

Už hodně týdnů jsem měl na pomyslném seznamu, že pořídíme na dům novou střešní krytinu. Zprvu jsem to dlouho odkládal, ale když jsem si spočítal, kolik jsme protopili a kolik tepla zbytečně utíká vrchem, řekl jsem si „A dost!“. Tímto dnem jsme začali šetřit peníze a také se více zajímali o nabídku na trhu. Ptal se kamarádů a známých, jestli nemají dobrý tip na firmu či produkt. Jednou o víkendu k nám dorazil od mé přítelkyně bratr z Liberce. Ten pracuje dlouhá léta jako pokrývač, a proto jsem chtěl poradit s výběrem krytiny. Jak jsem doufal, tak se i stalo. Dal mi mimo jiné tip na firmu Capacco a jejich plastové střechy. Divil jsem se tomu přívlastku, ale nastartovali jsme počítač a podívali se na stránky společně. Můj skoro-švagr Milan slyšel na tuto krytinu jen samou chválu a měl možnost ji i vidět na vlastní oči. Jednotně nás zaujala umělá břidlice, která vypadala jako ta pravá, ale za úplně jinačí peníz. Nižší cena ale neznamenala horší kvalitu, protože Milan nás ubezpečoval, že střecha je velmi odolná, vše nám vysvětlil a předložil hlavní výhody. Přemýšlel jsem o tom. Nejsem typ člověka, co jedná impulzivně, ale když jsem zvážil pro, vše si zhruba spočítal, vycházela mi tato střecha jako dost výhodná investice. Jak jsem psal už na začátku dopisu, je to již rok a nějaký ten pátek, co tuto Capacco krytinu máme. Jsme s ní spokojeni, zvládla silný vítr, parné horko i chladnou zimu. Kdykoliv Milan přijede s rodinou na návštěvu, tak mu buď já nebo přítelkyně poděkuje za parádní tip.
28. 1. 2015
Když Váha příliš nezaváhá

Jsem typická Váha – nedokážu se rychle rozhodnout a neustále zvažuji, která varianta je lepší a která horší. Tomuto mému nešvaru neunikla ani rekonstrukce domu. Při vybírání správných firem na okna, dveře, schodiště a tak dále jsem dlouho uvažoval a vymýšlel a kombinoval... a nakonec to vlastně musela rozhodnout moje drahá polovička. Ještě, že ji mám!

Navíc jsem fakt rád, že vybrala střechu od Capacca. Naše nároky na ni nebyly nijak zvláštní: střecha měla být taková, aby nás nezruinovala, kvalitní a měla samozřejmě plnit svou funkci (nepustit zimu dovnitř a teplo ven, chránit před deštěm, sněhem). Jako třešnička na dortu bylo, aby i dobře vypadala. To zdůrazňovala spíše moje manželka. Již na začátku hledání se zamilovala do břidlice, avšak odrazovala nás její cena. Strávil jsem hromadu času sezením u počítače a hledáním té „osudové“ střešní krytiny. Břidlice se ale zdála být stále nejlepší volbou, ženě se líbila opravdu hodně a mě ostatně také. Pak jsem při sledování klipů na youtube.com náhodně narazil na vyskakující okno Capacco střešní krytiny. Klikl jsem na reklamu, která mě odpravila na web firmy. Tam jsem si prohlídnul fotky a načetl informace o střešní krytině a napadlo mě, že zrovna tato firma by mohla být ta pravá. Nabízela totiž alternativu břidlice, a to plastovou břidlici, která byla za dobrou cenu a nešel poznat rozdíl mezi pravou a tou z plastu. Ukázal jsem jí své ženě, a ta po podrobnějším studiu jejich stránek byla hned rozhodnutá. Plastová střešní krytina od Capacca se jí zamlouvala. Podle nás obou splňovala všechna kritéria: byla za dobrou cenu, kvalitní a plnila svou funkci (i dle recenzí zákazníků) a také byla moc pěkná. Teď je to již nějaký rok, co máme tuto střechu a jsme s ní spokojeni. Vidím, že jsem jako ta typická nerozvážná Váha udělal dobře, že jsem nezaváhal. I naši všímaví známí a přátele, kteří k nám přicházejí na návštěvu, nám ji chválí. Což potěší.
20. 1. 2015
Ať přežije i naše stará kolena

Když jsme si s manželkou pořizovali starší rodinný domeček, věděli jsme od začátku, že nás čeká hodně práce. Zároveň jsme se ale těšili na okamžik, kdy bude dům opravený a my si budeme pokojně žít s pocitem, že naše práce je vidět a přinese radost i našim dětem.

Každý kdo má rodinný dům a rekonstruuje jej jistě ví, co to obnáší. Nejenom, že jste nuceni obětovat hodně volného času, ale bohužel je vše i o tom, jaká je sumička, kterou máte na účtu. To je asi největší problém. Otázka financí nás několikrát v minulosti zdržela od rekonstrukce, ale i přesto jsme postupně opravili interiér, plot a nakonec i exteriér domu. Renovace střešní krytiny přišla na přetřes hned po zateplení domu. Zdi byly vyřešené, ale věděli jsme, že i nadále nám teplo vesele uniká skrz střechu. Ale my jsme tak veselí nebyli. Chtěli jsme ušetřit a neprotopit na uhlí majlant, a tak jsme museli jednat co nejrychleji a problém vyřešit. Konečně se ve svém psaní dostávám k věci. Dal jsem si za úkol najít ideální střešní krytinu, která bude cenově dostupná, a zároveň budeme mít záruku, že nám vydrží. Strávil jsem několik večerů nad čtením recenzí a hodnocením prací několika firem. Během svého hledání jsem objevil Capacco. Společnost nebyla na trhu nováčkem a nabízela pro mě zajímavé řešení plastové střešní krytiny. Konkrétně mě zaujala verze SK2. Vzhledově byla pěkná, Capacco navíc slibovalo snadnou pokládku. Po domluvě s manželkou jsem do firmy zavolal, nechal si spočítat náklady a bylo (skoro) hotovo. Po domluvení termínu jsme už jen čekali, kdy nám přijdou střechu instalovat. Myslím, že jsme zvolili kvalitní a bezpečnou střešní krytinu, co nám snad vydrží do stáří. Nebudeme tak muset na stará kolena řešit, kde sehnat peníze na novou střechu.
12. 1. 2015
Dobrá motivace

Legrace není nikdy dost a zdravého soupeření taky ne. Tím se řídím po celý svůj život – tedy tu část života, co bydlím na předměstí Prahy a mám souseda, jakého mám. Sice si tak úplně nerozumíme, ale na druhou stranu mě výborně motivuje a doufám, že i já jeho.

Vzhledem k tomu, že si letos udělal pergolu ve stejném stylu jako my, tak určitě ano. Ve zkratce se předháníme, kdo má hezčí dům a zahradu. Teď přišel úkol ho předčít ve střešní krytině. O nové krytině jsme sice doma s ženou uvažovali už vážně dlouho, ale ten pravý impuls nám dal až soused. V den, kdy k němu přišli dělníci a začali mu obkládat střechu novou krytinou, jsem usedl k počítači, zkontroloval stav účtu a pak dle kalkulace projížděl nabídku firem v okolí. Vytipoval jsem si pár firem, ale na finální výběr jsem si musel počkat až podle toho, jaký design ponese střecha mého drahého souseda. Po pár dnech jsem se dočkal, usedl jsem k počítači, rozkliknul záložky a postupným vyřazováním mi zůstala už jen firma Capacco. Vyhrála to proto, že nabízela střechu z břidlice. Tedy, abych byl přesný, z umělé břidlice, která ale vypadala na první (i druhý) pohled jako ta pravá, a byla přitom méně nákladná. Svého favorita jsem ukázal ženě, porovnali jsme firmu ještě dodatečně s pár jinými firmami, ale design umělé břidlice ohromil i mou manželku. S úsměvem jsem zvedl telefon k uchu a obvolal potřebné záležitosti s milou paní z Capacca a domluvit si termín. Samotná instalace střechy byla jednoduchá. To jste měli vidět výraz souseda, když viděl, že si dáváme novou střechu. Když viděl výsledek, poznal jsem na něm, že nám závidí. Byl jsem spokojený – vyhrál jsem a navíc jsem získal super kvalitní krytinou za přijatelnou cenu.
28. 12. 2014
Splněné novoroční předsevzetí

Uvědomoval jsem si už pěknou řádku let, že náš dům není moc hezký a potřeboval by opravit. Byl to upřímně děs…

Přiznám se, že má žena již dlouho naříkala, že potřebujeme novou střechu, okna a další věci. Já to ale vždy přešel. Nebylo moc peněz, muselo se na opravu našetřit. S novým rokem jsem si tehdy dal předsevzetí, že tento rok něco opravím – volba pak padla na střechu. Ta to fakt už potřebovala jako sůl. Dům nebyl nejmladší, žilo se v něm již po několik generací, takže si umíte představit, v jakém stavu byl. Začal jsem se ptát po známých, aby mi doporučili dobrou a levnou střechu. Tyhle dva přívlastky se ale příliš neshodovaly, pár tipů jsem ale i tak dostal, do firem zavolal a po přemýšlení o pro a proti jsem se rozhodl pro Capacco a jejich plastovou střešní krytinu. Vše v utajení před manželkou, kterou jsem chtěl svým krokem mile překvapit. Mezitím jsem už potřebnou sumu našetřil na svém vlastním účtu (každý máme svůj pro jistotu, kdyby se jednomu z nás něco stalo). Když se pak před našimi dveřmi objevili dělníci, žena byla v šoku a já jí jen s úsměvem políbil na tvář a řekl jí „Překvapení!“ Nejdříve mě chtěla zabít. Byla naštvaná, že jsem jí nic neřekl, ale když jsem jí na notebooku ukázal, jak zhruba bude vypadat naše nová střecha, byla nadšená. Netušila, že jsem na to byl schopen našetřit. Cena jí přišla celkem dobrá, i když z faktu, že je krytina z plastu, byla zpočátku skeptická. Když si ale pozorně pročetla webové stránky a zjistila, že se vlastně jedná o ekologickou krytinu, která je navíc lehká, prakticky bezúdržbová a k tomu i pěkná a dle informací stálobarevná, byla ráda, že jsem zvolil právě firmu Capacco s. r. o.
18. 12. 2014
Vánoční nadílka

Doufám, že si mou zprávu přečtete ještě před Vánocemi či během nich, nikoli po svátcích. Chci Vám úvodem poděkovat za Vaše služby a kvalitní střešní krytinu. Jsem s ní moc spokojená.

Můj manžel měl o Vás povědomí již dlouhou dobu předtím, než jsme o nové střeše vůbec začali uvažovat. Samozřejmě, to povědomí bylo kladné. Takže když se nám pak znenadání stala nehoda se střechou, vyhledal bleskurychle Vaše stránky na internetu a vyřizoval střechu od Vás. Měli jsme jednoduše v prosinci smůlu. Kvůli silné sněhové nadílce to naše střecha v jednom místě nezvládla a probořila se. Musím podotknout, že střechu jsme už měli dosti starou, podobnou katastrofu jsme mohli očekávat kdykoliv, ale já i manžel jsme oba stejní v tom, že vše řešíme na poslední chvíli… Brala jsem to tehdy jako neštěstí. To se prostě může stát jenom nám, abychom před Vánocemi byli bez střechy nad hlavou! Manžel udržel klidnou hlavu, uklidňoval mě, že ještě do Vánoc bude nová střecha. Navíc jsme měli výhodu, že jsme na našem účtu měli finanční rezervu. To jsem název Capacco zaslechla poprvé v životě. Muž mi ukázal na počítači fotogalerii a já se zamilovala do Vašich střech. Vzhled byl čistý, elegantní, provedení se mi moc líbilo, i uživatelské recenze byly kladné. Manžel navíc znal již dva lidi, co mají střechu od Vás, proto také nenavrhoval žádného dalšího výrobce. Umělá břidlice nás uchvátila podle fotek a našich požadavků. Oba jsme jí byli uneseni. Závěrem Vám děkuji za Vaše služby. Byli jste pohotoví a ochotní a ještě před Vánocemi jsme s manželem dostali společný dárek – novou funkční a navíc krásnou střechu od Vás.
12. 12. 2014
Soused mi dobře poradil

Žít na vesnici má své nesporné výhody, ale i nevýhody. Vždy záleží na tom, jaké máte sousedy a jak s nimi vycházíte. Naše rodina je nekonfliktní a se všemi vycházíme vcelku dobře. Samozřejmě, že s některými si rozumíme daleko lépe.

My si už dlouho šetřili na novou střešní krytinu, ta stará pomalu, ale jistě dosluhovala. Náš soused (o dva domy dál) si na konci jara nechal udělat novou střechu. Vypadala moc dobře a při nejbližší příležitosti jsem se ho zeptal, odkud jí má. Soused je upovídaný a sdílný člověk, takže se nijak netajil tím, jak je ze střechy nadšený a nezapomněl podotknout, že ve výsledku ještě ušetřil. Dozvěděl jsem se, že se jedná o plastovou střešní krytinu v imitaci břidlice a je od firmy Capacco. Tuto firmu, přiznám se, jsem doposud neznal. Soused mi dal telefonický kontakt, který měl dosud v mobilu a s tím jsem šel domů za ženou a dětmi. Doma začalo sbírání informací, čtení zkušeností zákazníků, rozhodnutí pro typ střešní krytiny (do břidlice jsme nakonec nešli, ta už byla nad naše finanční možnosti) a nakonec jsem na telefonní číslo skutečně zavolal. V telefonu se mnou hovořila příjemným hlasem zaměstnankyně firmy a ochotně mi vykalkulovala výslednou cenu střechy – materiál i práci. Cena byla přijatelná a po odkývnutí usmívající se manželky jsem nabídku přijal. Pak už to šlo rychle, dohodli jsme, kdy dorazí dělníci, a střechu jsme do měsíce měli hotovou. Její instalace byla vcelku jednoduchá a já jsem rád, že jsem se souseda zeptal, odkud má střechu. Samozřejmě jsem mu pak poděkoval a on mě přátelsky poplácal po rameni. Oba jsme se shodli, že střecha je snadná na údržbu, vydrží mnoho let a je ekologická. Navíc mu Capacco doporučil jeho zeť, který ji má už delší dobu a také je s ní naprosto spokojen. Ke spokojeným zákazníkům se nyní přidává i naše rodina!
8. 12. 2014
Loni adrenalin, letos již klid a jistota

Tematicky a časově Vám píšu dopis v době adventu. Je to již rok, co jsme museli narychlo instalovat novou střešní krytinu. Je to také přesně rok od doby, kdy nám střecha málem spadla na hlavu…

Všechno to začalo tím, že jsme již během léta zjistili, že naše střecha není v dobrém stavu a že nás brzy čeká koupě nové. Byli jsme bláhoví a řekli si, že to vydrží do jara. Během listopadu ale skrz střechu viditelně protékalo, netěsnila, takže v horním patře bylo chladněji a začátkem prosince před Mikulášem se stalo to, čeho jsme se obávali – střecha na několika místech byla proděravělá a museli jsme jednat rychle. Štěstí nám přálo alespoň v tom, že nebyl ještě sníh. Mužská část rodiny začala shánět kamarády na opravu střechy, já a dcera jsme sedly k počítači a hledaly firmu zabývající se střešními krytinami. Na jedné z diskuzí si pán chválil firmu Capacco. Pamatuji si, že mě tenkrát zaujalo slovní spojení „plastová střešní krytina“. Ze zvědavosti jsme na webovou stránku této firmy najely a přečetly si, co taková střecha znamená, také jsme si zjistily případné výhody či nevýhody. Když jsme pak kolektivně řešili, jakou firmu vybereme, po delší diskuzi bylo rozhodnuto, že se bude jednat o firmu Capacco s. r. o. Syn udělal přibližný výpočet ještě, než jsme do Capacco zavolali a pak už to šlo rychle – objednání typu krytiny, kalkulace ceny, sjednání termínu apod. Měli jsme štěstí, jeden termín se uvolnil a my měli novou střechu hotovou ještě před Vánocemi. Letos je to tedy rok, co máme plastovou střešní krytinu od Capacco. Také je to rok plný klidu a jistoty, že tato plastová střešní krytina vydrží opravdu dlouho a nebudeme mít problémy.
28. 11. 2014
Pochvala pro Capacco

Každý je rád, když se může něčím pochlubit a pokud ho někdo pochválí ještě dřív, než na to dotyčný stihne upozornit, je to ještě větší plus. Je to už nějakou dobu, co naši střechu zdobí krytina od firmy Capacco s. r. o.

Nedávno naši rodinu na Moravě navštívil můj bratr s rodinou, co bydlí na Liberecku. Po vřelém přivítání, objímání a povídání o tom, jak se komu daří, konstatovala manželka mého bratra, Věra, že máme moc pěknou novou střechu. Rozumějte, ta stará byla už orvaná, protékalo do ní. Ovšem ta nová nebyla jenom nová a tudíž funkční, ale vypadala jako z břidlice, která je relativně drahá na pořízení. Věra se nejdříve bála, že jsme se zbláznili a pořídili si zbytečně drahou, i když překrásnou střechu. My ji ale vyvedli z omylu. Pověděli jsme jí, že stará krytina již dosloužila a hrozilo nám, že za chvíli do domu poteče. Nejsme zrovna moc při penězích, takže jsme se dohodli se ženou, že se pokusíme najít levnější variantu – levnou, ale přesto i relativně kvalitní střešní krytinu. Po několika dnech hledání, pročítání webů, diskuzí jsme objevili webové stránky od firmy Capacco. Tato firma slibovala bezúdržbovou péči, ochranu před povětrnostními vlivy i UV zářením a byla v pro nás dostupné cenové relaci. Varianta z umělé břidlice nás přesvědčila na sto procent, že jinde už hledat nebudeme. Firmu jsme kontaktovali, domluvili se na termínu a za chvíli jsme se již mohli těšit z nové funkční střechy, která je odolná a navíc vypadá luxusně. Když někdo z našich známých chce doporučit pro sebe či své blízké firmu vyrábějící a montující střešní krytiny, doporučuji s čistým svědomím firmu Capacco.
24. 11. 2014
Nepříjemné zjištění jsme rychle vyřešili

Můj život se dělí na smutnou polovinu a na spokojenou polovinu. První polovinu jsem strávila ve starém neopraveném domě se svým nyní již exmanželem, druhou polovinu života prožívám nyní – bydlím se snoubencem v pěkném malém domečku, který jsme si dali sami dokupy.

O té smutné polovině psát nechci, jedině o té dobré. Se snoubencem jsme spolu tenkrát bydleli rok v pronajatém bytě, ale oba jsme byli zvyklí na bydlení na domě. On bydlel na rodinném domě jako dítě, já celý život. Něco jsme si našetřili a shodou okolností mi bratr nabídl, ať si koupím dům vedle nich – jeho soused se stěhoval do Prahy a dům mu byl už na obtíž. Koupili jsme ho za výhodnou cenu, naštěstí nebyl ve špatném stavu, takže ani nebylo co opravovat. Spíše jen drobnosti jako je vymalování, nový plot a koupě nábytku. Co nás pak nemile překvapilo, byla první zima v novém domě. Střecha totiž už v dobrém stavu nebyla, protékalo přes ni a my byli nuceni nejlépe hned na jaře začít s opravou. Bylo to nepříjemné zjištění, bývalý majitel nám to zatajil a my na to během koupě (kdy zrovna panovalo suché léto), nepřišli.Ihned jsme začali s hledáním firmy vyrábějící střešní krytiny. Je jich celkem dost, ale báli jsme se šáhnout po té nejlevnější. Můj bratr nám při jedné návštěvě řekl o firmě Capacco – jeho zeť si nechával dělat vloni u nich střešní krytinu z umělé břidlice a je prý velmi spokojený s provedením i cenou. Snoubenec tedy zabruslil na net a tam firmu Capacco skutečně našel. Fotky střech vypadaly dobře, umělá břidlice nás sice nezaujala, ale vybrali jsme si typ SK1 – Jesenická šablona. Samotná instalace střechy byla rychlá a my již začátkem jara měli novou pěknou a hlavně neprotékající střechu. Nyní Vám píšu před první zimou, která nás čeká. Ovšem letos bylo srážek hodně a my už máme vyzkoušeno, že střecha neprotéká. Děkujeme, Hana a Roman
19. 11. 2014
Skvělá volba pro náročné

Každý si na něčem potrpíme. U mě to je bydlení, kvalitní jídlo a garderoba. Někteří mí známí mě pokládají za osobnost náročnou, pečlivou, zároveň ale cílevědomou a svědomitou.

Má povaha se projevuje i v bydlení a v tom, jak vypadá můj dům a zahrada. Minulý rok jsem se rozhodla pro obměnu střešní krytiny. Ta stará už nebyla perfektní ani funkčně, ani vzhledově. A začalo hledání… Dbám na to, aby dům vypadal dobře, a to se týká exteriéru i interiéru. S hledáním vhodné střešní krytiny to nebylo jednoduché. Naštěstí mi s tím pomohl dlouholetý přítel, který zrovna nedávno podobný problém řešil. Navrhl mi dvě firmy, které jsem si dle webových stránek podrobně prostudovala. Když jsem zabrousila na druhou z nich, tedy Capacco, bylo hned jasno – břidlicová střešní krytina. Abych byla přesnější, jedná se o plastovou střešní krytinu, která vypadá jako břidlice. Pro mě perfektní řešení – vypadá doslova luxusně, designově bych ji ohodnotila na deset bodů z deseti a zároveň byla finančně výhodnější než pravá střecha z břidlice. I recenze na samotnou firmu mě přesvědčily o tom, že nešlápnu vedle. Kalkulace ceny a dohodnutí termínu instalace pokládám za rychle vyřízenou formalitu. Sice jsem upřímně zpočátku váhala, že budu mít střechy vyrobenou z recyklovaných plastů kabelových izolantů, ale díky dostatečným informacím na webu vím, že se jedná o volbu ekologickou, finančně nenáročnou a kvalitní. Následná montáž krytiny, což byla rychlá a snadná záležitost, a já se mohla v brzké době těšit pohledem na novou dokonalou střechu, co vypadá jako břidlice, ale přitom levnější a má dlouho životnost.
6. 11. 2014
Střešní krytina nám usnadnila nový začátek

Život je někdy těžký, ale zároveň je plný radosti. Když jsem se poznala s manželem, bylo nám 20 let, nyní už máme sedmiletého syna a další dítě na cestě. Se založením rodiny se pojí jeden důležitý mezník – bydlení.

Bohužel ani jeden z nás nedisponoval bytem či domem po rodičích či jiném příbuzném, a proto jsme se museli postavit na vlastní nohy. Bydleli jsme různě po pronájmech, ale toho jsem začala mít dost. Navíc jsem vždy snila o vlastním rodinném domečku na konci města, kde bude klid, příroda a zároveň se člověk snadno a rychle dopraví do města na nákup, k doktorovi, na úřady či jen tak na kafe. K domu pro mě neodmyslitelně patří i malá zahrádka, kde si budu pěstovat vlastní rajčata, česnek, mrkev a tak dále. Sehnat dům není ale žádná legrace, do novostavby jsme se nakonec nepustili, protože mezitím nám známý ponuknul nabídku na odkoupení starého domu s pozemkem po jeho babičce. Když jsme dům viděli, tak jsme nevěděli, jestli se radovat nebo plakat. Známý nám ho nabízel za levné peníze, protože sám dům nechtěl a navíc na domě i zahradě bylo hodně práce. Po rozmýšlení jsme dům tedy koupili s tím, že nás vlastně rekonstrukce vyjde dráž než samotná koupě. Proč ale píšu? Přejdu k věci. Hodně věcí jsme na domě udělali po známých – koupili materiál a kamarádi pomohli s opravou. Co se týče střechy, tak jsem byla neoblomná a chtěla mít jistotu, tudíž jsem na netu hledala vhodnou firmu, co nabídne kvalitu za přijatelnou cenu. Našla jsem ji ve firmě Capacco, tedy ve Vaší firmě. Přečetla jsem si potřebné info, prohlédla fotky realizací a po konzultaci s manželem jsme se rozhodli pro verzi krytiny SK2 – VELKÁ ŠABLONA, která se hodila i k architektuře domu. Samotná montáž této střešní krytiny byla dle manžela a jeho kamarádů jednoduchá. Když jsme po dlouhém roce a půl dali celý dům a zahradu do pořádku, opustili pronajatý byt a nastěhovali se do již našeho rodinného domečku, byla jsem šťastná. Nyní zde budeme trávit již druhou zimu, tu první zvládla střešní krytina výborně a já se nebojím, že bych tenkrát zvolila špatně.
31. 10. 2014
Našli jsme krásu i funkčnost v jednom!

Řešili jsme s manželkou dilema, zda si koupit drahou, funkční a navíc překrásnou střechu z břidlice, anebo volit raději levnější, stále funkční, ale už ne tak pěknou střechu na pohled. Nakonec jsme volili úplně jinak a ke vší spokojenosti celé naší rodiny a rodinné peněženky.

Úvodem bych chtěl poděkovat firmě Capacco za ochotné jednání a rychlé vyhotovení střešní krytiny. Vše se stihlo ještě před zimou. Původně jsme totiž měli obavy, že se to před zimou už nestihne a budeme muset se starou střechou vydržet ještě chladné období, což by byl problém zejména kvůli energiím a penězům – stará střecha odváděla teplo ven a my tak museli více topit. Nakonec se vše obrátilo k lepšímu. Strávil jsem na internetu hodně času, kde jsem pak narazil na jednom blogu na kladnou recenzi ohledně firmy Capacco. Slečna či paní tam popisovala své strasti a následné vyřešení situace. Zaujala mě koncepce plastové střešní krytiny od Capacco, a když jsem navíc zahlédl slovo břidlice, zvědavost mi nedala a vyhledal jsem si stránky firmy. Tam jsem si načetl vše potřebné a po kliknutí na fotogalerii nadšeně volal manželku, ať se přijde podívat. Střecha z umělé břidlice vypadala moc dobře a výhody plastové střešní krytiny mě dostaly na svou stranu. Po přečtení sekce Aktuality, kde jsou i zkušenosti zákazníků a kde jsem se přesvědčil, že střecha je odolná a lidé s ní jsou spokojeni, bylo rozhodnuto. Udělali jsme objednávku a montáž krytiny byla celkem jednoduchou a rychlou záležitostí, až nás to zaskočilo. Nyní jsme rádi, že jsme zvolili tak, jak jsme zvolili. Střešní krytina z umělé břidlice je stylová, elegantní a zároveň odolná a má dlouhou životnost.
17. 10. 2014
Díky kamarádovi jsme si pořídili plastovou střešní krytinu a nelitujeme

Dlouho jsme odkládali opravu střechy, když nám ale přes ni utíkalo teplo, a začalo nám do ní i zatékat, chtělo to rychlé řešení. Domů jsme si pozvali mého kamaráda, který dlouhá léta pracuje jako pokrývač. Doufali jsme, že nám poradí a zhodnotí, jaké máme možnosti. A tak se i stalo.

Peněz jsme měli našetřených dost, takže když manželka uviděla na netu fotky krytiny z břidlice, okamžitě se jí zalíbila a mě taky, horší to ale bylo s cenou – ta byla i tak vyšší než částka, co jsme byli ochotni investovat. Kamarád nás totiž informoval, v jakých cenových relacích se taková střecha z břidlice pohybuje, a my byli nuceni od tohoto nápadu upustit. Kamarád nás ale uklidňoval a hledali jsme tedy finančně přijatelnější variantu, ale zase aby střecha něco vydržela a zároveň i nějak vypadala, načež si kamarád vzpomněl na plastovou střešní krytinu Capacco. Překvapilo nás, že by se krytina dělala z plastu, moc se nám to ani nezamlouvalo a nevěřili jsme tomu, že taková střecha bude kvalitní a nezávadná. Kamarád nám ale vše vysvětlil, předložil výhody a odkázal nás na webové stránky, abychom jsme si to v klidu sami nastudovali a zvážili. Hned na druhý den jsme se rozhodli pro osobní návštěvu firmy, abychom jsme zjistili, jestli ta plastová střešní krytina nebude jen ztráta peněz. Zavolali jsme tam, a když nám pak ukázali na vlastní oči některé jejich realizace, žena do mě šťouchla a špitla se zaujetím: „Podívej, to vypadá přesně jak ta drahá střecha z břidlice!“ A měla pravdu. V tu chvíli jsme věděli, že jsme si našli střechu pro nás jako stvořenou. Zaměstnanec firmy nám pak spočítal finální částku a my souhlasili. Máme tuhle střechu sice jenom chvíli, jen pár měsíců, ale jsme s ní spokojeni. Manželka se stále nemůže vynadívat a je nadšená, že jsme ušetřili za břidlici a pořídili si umělou, která ale vypadá přesně jako ta pravá.
29. 9. 2014
Každá překážka se překoná

Ten pocit, kdy přijdete o střechu nad hlavou, už nikdy nechci zažít. Nikomu jinému tento „zážitek“ nepřeji.

Stalo se to před čtyřmi lety, náš kraj postihly silné přívalové deště a hromy. Vítr lámal stromy, trhal elektrická vedení, ničil majetek náš i našich sousedů. Měli jsme velkou smůlu a jeden objemnější strom nám spadl bohužel na rodinný dům. Jediné štěstí bylo, že v té části domu, kde strom spadl, zrovna nikdo nebyl a celá rodina byla dole v obýváku, kde jsme hráli deskové hry, protože nešel proud. Nechci si ani domyslet, co horšího se ještě mohlo stát. Ovšem finanční škoda byla obrovská a dům bez opravené střechy nemohl zůstat dlouho. Celá rodina se pustila do pátrání, protože dům bez střechy byl naneštěstí naprosto neobyvatelný, chtělo to opravu hned a pokud možno i za co nejlepší cenu. Základy jsem si udělal sám s pomocí nejstaršího syna a dvou kamarádů, takže jsme hodně ušetřili, jenže se střešní krytinou to bylo horší. Neměli jsme moc času a peněz, takže jsme se synem hledali na internetu, náhodou jsme narazili mimo jiné i na stránky http://www.capacco.cz, kde se nám zdejší nabídka střešní plastové krytiny za slušnou cenu moc líbila. Syn nabídku podrobněji nastudoval a oba jsme se pak shodli, že lepší nabídku v poměru cena – kvalita nenajdeme. Hodně nás tehdy zaujalo, že plastová střešní krytina dokáže být vysoce odolná proti přírodním živlům a trvanlivá co do věku. Doma celá rodina zvážila tuto nabídku a pak jsme krytinu objednali. Přes kamaráda jsem sehnal pokrývače a za několik týdnů jsme měli novou střechu a mohli být klidní, že už můžeme zase normálně bydlet. O to víc jsem měl radost, že jsme z této nepříjemné situace vybruslili bez příliš velkých finančních ztrát.
23. 9. 2014
Na rekonstrukci jsme lépe zvolit nemohli

Kdo má dům, ví, že je s ním hodně práce. Pořád je co opravovat, pořád je co zlepšovat, ale dostává se nám pak odměna v podobě hezkého příbytku. Donedávna jsem tohle neznala, protože jsem bydlela vždy v bytě. Pak jsem ale po dědečkovi zdědila dům. A ten potřeboval opravdu velké opravy, jak interiér, tak exteriér. V dezolátním stavu byla zejména okna, zdiva a střecha.

Uvažovala jsem, že dům prodám, ale manžel mě přemluvil, že by se nám zde mohlo bydlet lépe než v bytě. Přeci jen na domě si je každý svým pánem. Dům je situován na okraji města, to znamená zajištěný klid a odpočinek, zároveň vše poblíž. S opravami jsme s mužem začali okamžitě. Interiér jsme nechali až nakonec, jako první přišla na řadu střecha a zateplení domu. S manželem jsme si práci rozdělili, kdy on hledal firmu na zateplení, já firmu na rekonstrukci střešní krytiny. Nejdříve jsem se ptala po známých, u kterých jsem věděla, že si oni či jejich blízcí nechali v posledních letech opravovat dům. Z vybraných kladných recenzí jsem se pak zaměřila na určité firmy na internetu. Zaujala mě především zkušenost mé kamarádky a jejího přítele, kteří si pořídili střešní krytinu značky Capacco. Ta se vyznačovala zajímavým designem, dobrou cenou a ekologickým hlediskem. Na internetu jsem si našla další informace a ihned se mi zalíbily fotky již dokončených realizací. Především jsem jako plus brala nízkou hmotnost, takže krytina byla předurčena pro rekonstrukce, protože nebylo třeba zesilovat krov. Dobrou odolnost vůči povětrnosti a mrazuvzdornosti jsem brala jako samozřejmost. Cena takto kvalitní plastové krytiny s velmi hezkým vzhledem v černošedé barvě byla výhodná. Manželovi se můj tip líbil, takže jsme se rozhodli společně pro verzi střešní krytiny SK1 a SK2, tedy umělou břidlici. Nyní je to už rok, co máme novou plastovou střešní krytinu od firmy Capacco a jsme s ní plně spokojeni.
15. 9. 2014
Špionáž se vyplatila

Malá vesnice, každý se zná s každým a doslova mu vidí do talíře. Pak je tu sorta lidí, která musí mít vše lepší než ten druhý. Musím se pochlubit, že jsem měl vždy nejhezčí zahradu v okolí – miloval jsem rytí v hlíně, sázení květin, kopání a zalévání. Má žena byla zase přes ovoce a zeleninu, skvěle jsme se doplňovali. Náš dům ale na tom už tak dobře nebyl…

Dlouho jsme si se ženou uvědomovali, že by bylo dobrá oprava střechy. Když nám do ní jednoho deštivého podzimního rána začalo zatékat a stropy a zdi na půdě byly nasáklé vodou, bylo načase začít jednat. Soused vedle nás se vždy chlubil, že má nejhezčí dům v okolí. Jasně, trochu jsem mu záviděl, ale já jsem zase hrdý na svou zahrádku. Mé ego mi nedovolilo se ho zeptat, které firmě „patří“ tak krásná a kvalitní střecha, takže jsem se ptal oklikou po vesnici. Dozvěděl jsem se v některých případech až fantaskní tvrzení a došel jsem k závěru, že takto se nic nedozvím. Vyslal jsem proto ženu na špionáž, ať zjistí od sousedovic družky, od koho si nechali udělat střechu. Manželka z toho neměla radost, naštěstí ale se sousedkou udržovala vřelé vztahy, takže když ji potkala v sámošce, optala se jí. Sousedka se ráda chlubila a povídala, že chtěla vždy luxusní střešní krytinu, ale že břidlice je drahá, tak šli do plastové střechy, že ale jméno firmy si už nepamatuje, ale začínala na C. S těmito strohými informacemi jsem poprosil syna, zběhlého ve světě počítačů, ať mi zkusí zjistit firmy, co vyrábějí plastové střechy. Syn mi pak na další návštěvě podal informace o firmě Capacco, která ho i dle instrukcí zaujala nejvíce. Tato firma že dělá plastovou střešní krytinu, která vypadá jako břidlicová a je tak o dost levnější a přitom neztrácí na kvalitě. Dokonce i předběžně zjistil cenu a mně i ženě vyhovovala. Objednali jsme si tedy krytinu od Capacco a nyní to bude rok, co ji máme a jsme spokojeni. Soused byl překvapený, kde jsme vzali na tak drahou a luxusní krytinu, ale kdyby věděl, že jde (stejně jako v jeho případě) o plastovou střechu, asi by pukl závistí.
8. 9. 2014
O hezkých okamžicích

V životě každého z nás přijdou okamžiky, za které jsme rádi a pak ty, které nepatří zrovna k těm veselým. K těm hezkým okamžikům řadím například setkání s mou budoucí ženou, čekání miminka a svatbu. K tomu nějak neodmyslitelně patří společné bydlení.

V životě každého z nás přijdou okamžiky, za které jsme rádi a pak ty, které nepatří zrovna k těm veselým. K těm hezkým okamžikům řadím například setkání s mou budoucí ženou, čekání miminka a svatbu. K tomu nějak neodmyslitelně patří společné bydlení. Manželka i já jsme vyrostli v rodinném domku, takže představa bytu byla pro nás něco jako sci-fi. Bohužel i pořízení vlastního domu nebylo jednoduché. Nakonec jsme koupili starší domeček s tím, že projde kompletní rekonstrukcí. Samozřejmě shánění dělníků apod. byla má práce jakožto muže rodiny. Měli jsme sice našetřeno, ale přesto jsme bedlivě vybírali, jakým materiálem opravíme podlahu, od koho si necháme vyměnit stará dřevená okna za plastová a řada přišla i na téma střešní krytiny. Začalo pro mě již klasické shánění vhodné firmy, sbírání informací, čtení zkušeností zákazníků a poptávání se po známých, abych měl i nějaký podložený názor tak, aby nová střecha byla co možná nejlepší. Nakonec vyšla poslední možnost – kamarád mi poradil firmu Capacco. Doposud jsem ji neznal, tak jsem tedy po jeho referenci zabruslil na jejich webovky www.capacco.cz, a přečetl si, co nabízí a proč. Upřímně, zaujalo mě to. Jejich web na mě působil příjemným dojmem, nijak se nevtírali a měli tam vše podstatné, co jsem potřeboval vědět. Ženě jsem pak ukázal jejich realizace a ta se okamžitě zamilovala do „falešné“ břidlicové střešní krytiny. Rozumějte, není falešná, ve skutečnosti je plastová. Jde o to, že to jako břidlice (drahý materiál) vypadá, ale přitom má podobné vlastnosti a vyjde daleko levněji. Tato plastová střešní krytina má především vlastnosti, které nás zaujaly: snadná údržba, trvanlivost materiálu a vhodnost i pro rekonstrukce. Bylo rozhodnuto. Ještě ten den jsem zavolal kvůli objednávce. Milá paní se mnou vše projednala a vykalkulovala cenu a ještě ten týden jsme měli návštěvu dělníků, co nám aplikovali střešní krytinu.
25. 8. 2014
Dcera mi našla novou střechu

Mám slabost pro staré a zachovalé věci. Doma mám sbírku různých starožitností, které by mi záviděly veškeré obchody se starožitnictvím v okolí. Když ke mně ale v době velikonočních svátků...

Mám slabost pro staré a zachovalé věci. Doma mám sbírku různých starožitností, které by mi záviděly veškeré obchody se starožitnictvím v okolí. Když ke mně ale v době velikonočních svátků přišla na návštěvu dcera, která bydlí přes půl Republiky, a viděla, v jakém stavu mám střechu, zhrozila se. Nejprve mi vynadala, pak mě litovala a domlouvala mi. „Vždyť ti skrz střechu dokonce protéká do ložnice!“ naříkala lítostivě a divila se, že jsem s tím ještě něco neudělal.

Věděl jsem, že je má střecha ve špatném stavu, ale nová střešní krytina není zrovna levná záležitost. Navíc jsem už starší a nezvládl bych sám bez pomoci její pokládku. Dcera mě ale uklidnila, že její kamarádka si nedávno nechala udělat střešní krytinu z plastu, která prý není zas tak drahá a zároveň je kvalitní a vydrží natrvalo. Byl jsem nesvůj z toho, že má dcera místo, aby si užívala volno, chce svému starému otci zařizovat rekonstrukci střešní krytiny, jenže ona si to nenechala rozmluvit. Na notebooku mi ukázala projekty firmy, která vyrábí plastovou střešní krytinu, a sám jsem musel uznat, že tato plastová krytina vypadá dobře. Stále jsem ale váhal, jak asi může zrovna plast být odolný proti kroupám? Dcera si o firmě, tedy o Vás, nastudovala, co nejvíce šlo, poté mi vše vysvětlila. Plast se vyznačuje velkou životností, tento PVC materiál a dobrou odolností proti UV paprskům. A dle zkušeností zákazníků i její kamarádky jsem nakonec uvěřil, že je opravdu pevný a odolá i přírodním živlům. Nová střešní krytina, jak jsem musel navíc sám uznat, byla potřeba jako sůl. Dcera si tedy nechala vypočítat cenu, která mě mile překvapila. Čekal jsem, že to bude dražší. Samotná montáž pak netrvala dlouho, šlo to rychle a snadno.

Dcera je nyní ráda, že mi nebude kapat na čelo v posteli, já jsem rád, že mám tak tvrdohlavou dceru, která ví, co je pro mě dobré – a to plastová střešní krytina od Vaší firmy zrovna je.

18. 8. 2014
I přes silnou bouři se na nás usmálo štěstí

Po jedné obzvlášť silné bouřce, která lámala i stromy, jsme měli bohužel zdevastovaný dům. Odneslo to levé křídlo domu a část střechy, na kterou během silné bouře spadl starý mohutný dub. Štěstí, že jsme zrovna onu noc byli celá rodina na oslavě a nebyli doma.

Po jedné obzvlášť silné bouřce, která lámala i stromy, jsme měli bohužel zdevastovaný dům. Odneslo to levé křídlo domu a část střechy, na kterou během silné bouře spadl starý mohutný dub. Štěstí, že jsme zrovna onu noc byli celá rodina na oslavě a nebyli doma.

Když jsme se z pohromy s rodinou celkem vzpamatovali a měli jsme vyčíslené škody, bylo načase začít přemýšlet, jak nejlevněji a zároveň pokud možno nejkvalitněji opravit dům. Po rekonstrukci celého levého křídla domu (naštěstí statik nenařídil demolici celého domu, protože základ nebyl narušen), jsme se ohlíželi po firmě, co nám zajistí opravu střechy a střešní krytiny. Manželka si vzpomněla, že jim spolupracovnice v práci před pár měsíci vychvalovala jistou firmu, která vyrábí plastové střechy, které jsou ekologické, ale zároveň velice odolné a do konce života, na název firmy si však nevzpomněla. Syn hned zapnul notebook a na internetu se dal do vyhledávání. Pod heslem „plastová střešní krytina“ mu vyjel seznam webových stránek, první z nich byla od firmy Capacco. Dal se do studování několika odkazů a postupným selektivním výběrem mu zůstala právě jenom tato firma. Střechy na fotografiích vypadaly velice dobře, bylo zde zmíněno i ono ekologické hledisko a naše rodina na tohle slyší – třídíme odpad, zbytečně neplýtváme energií apod. Krytina nám podle propočtů vycházela relativně levně a dle slibů by měla být odolná proti živlům (jasně, před spadlým stromem nás neochrání), ale před větrem, UV zářením a kroupami ano. A to nám stačilo.

Vyřídili jsme tedy objednávku a v celkem rychlém čase se mohli těšit ze zcela opraveného domu, který byl hezčí než předtím, a to zejména díky střešní krytině, která připomíná předraženou břidlici, ale přitom se jedná o plast.

11. 8. 2014
Na vzhledu záleží

Považuji se za osobnost náročnou až puntičkářskou. Vše musí mít svůj řád, své místo a své využití. Ráda se obklopuji hezkými věcmi, ne-li dokonalými, což sem neřadí jen oblečení, kosmetiku či zařízení bytu, ale chci, aby byl můj dům dokonalý i zvenčí, nejen zevnitř.

Kdokoli k vám přijede, uvidí nejdříve dům zvenčí, automaticky si udělá první obrázek, druhý pak při příchodu dovnitř do předsíně a nakonec si obrázek dokončí zhlédnutím dalších pokojů, ze způsobu prostírání a z chování hostitelů. Vždy dbám na to, aby se u mě návštěva cítila dobře. Před lety jsem spolu s mým mužem usoudila, že náš dům zvenčí už působí oprýskaně, a ne zrovna funkčně a dokonale. Trnem v oku mi byla především střecha, do které dokonce začalo zatékat. Jednat se muselo rychle a můj muž se rekonstrukce střechy okamžitě zhostil. Prvním bodem bylo najít dobrou firmu, která nabízí služby ohledně střešní krytiny. Důležitá pro nás byla kvalita, nenáročnost, dobrý vzhled a cena. Celkem dost položek, ale nehodlala jsem ani já, ani manžel z nich slevit. Dělala jsem si zálusk na střešní krytinu z břidlice, mému muži se však nelíbila příliš vysoká cena a poměrně vysoký nárok na odbornou pokládku. Pak jsme ale objevili střešní krytinu od firmy Capacco. Ta sice není z břidlice, ale za to tak vypadá a je o dost levnější. Byli jsme zaskočeni, váhali jsme, jestli bude dobrá i po stránce kvality. Našli jsme si tedy recenze a až díky nim se rozhodli, že tuto střešní krytinu, vyrobenou z recyklovaných plastů kabelových izolantů, opravdu chceme. Po kalkulaci ceny jsme udělali objednávku, následovala montáž krytiny, což byla rychlá a snadná záležitost, a mohli jsme se dosyta těšit z nové krásné střechy, co vypadá jako břidlice, ale přitom je levnější, ekologičtější a má dlouhou životnost.
4. 8. 2014
Naše střecha vzbuzuje zvědavost

Je to již nějaký pátek, co naši střechu zdobí krytina od firmy Capacco s. r. o. Zrovna nedávno jsme měli u nás doma návštěvu ze Slovenska, mou tetu a strýčka. Viděli jsme se po několika letech a po vřelém přivítání jsme je pozvali do domu.

Oni ale byli vyprahlí jak Sahara z dlouhé cesty v tom úmorném vedru a navíc ve staré škodovce bez klimatizace, takže chtěli zůstat na zahradě a osvěžit se u bazénu a ledového pití. S ženou jsme jim samozřejmě vyhověli a pohostili je.

Po rozhovoru o tom, jak se kdo má, co dělá a tak, se teta optala na náš dům. Teta je od přírody tvor zvědavý a velmi všímavý a ihned od mé ženy vyzvídala, co že to je za materiál na střeše, protože si myslela, že se jedná o drahou záležitost a bála se, že jsme se zadlužili. Má žena se tomu jen pousmála a všechno jí v klidu vysvětlila. Onu střešní krytinu totiž provází menší příběh o hledání něčeho neotřelého a zároveň finančně nenáročného. Před několika lety jsme dělali rekonstrukci domu, kdy stěžejním bodem bylo jak zateplení, tak výměna střechy. Stará krytina již dosloužila a hrozilo, že nám za chvíli do domu poteče. Neměli jsme zrovna moc velký rozpočet, takže jsme se v rámci střešní krytiny se ženou dohodli, že se pokusíme najít levnější variantu (ale zároveň i kvalitní, i když ne extratřídu). Po několika dnech hledání, pročítání různých webů, diskuzí a menších výměnách názorů jsme objevili webovky od firmy Capacco. Zaujala nás nová technologie, tedy že se jedná o plastovou střešní krytinu, která slibovala bezúdržbovou péči, ochranu před povětrnostními vlivy i UV zářením a byla v pro nás přijatelné cenové relaci. Má žena navíc lpí na estetickém vzhledu a dle fotek jsme usoudili, že by vypadala střešní krytina od Capacco na našem domě opravdu hezky. Bylo rozhodnuto. Stačilo pak firmu jen kontaktovat, domluvit se na termínu a za chvíli už jsme měli novou krásnou střechu, která drží dodnes a odolává jakémukoliv počasí. Chápu, že má firma dobré reference – přeci jen přišli s novým neotřelým nápadem na střešní krytinu, jsou spolehliví a vstřícní v jednání a po osobní zkušenosti již vím, že jinou než plastovou střechu od Capacco už nechci. Je skutečně bezúdržbová, odolává bouřkám i kroupám a v porovnání cena / kvalita je na českém trhu bezkonkurenční. Byl bych upřímně opravdu rád, kdyby tato střecha byla i má poslední, což naštěstí i vzhledem ke kvalitě materiálu asi i bude. Prostě: střecha na celý život.

10. 6. 2014
Střecha, která jen tak neshoří

„Už se nikdy nechci dívat, jak mi hoří střecha. A ani nemusím.“

Nešťastně odhozený nedopalek cigarety v kombinaci se šílenými loňskými vedry zapříčinil na našem domě požár, který způsobil nemalé škody hlavně na střeše. Když pominu finanční škodu, kterou oheň udělal, nejhorší pro mne bylo dívat se, jak dům ovládají plameny, a nemoct nic dělat. A když si navíc uvědomím, jak snadno šlo této nešťastné události zabránit, je mi do pláče ještě dnes. Každopádně život šel dál a musel jsem se s tím poprat. Dům byl bez střechy bohužel naprosto neobyvatelný, a proto jsem musel co nejdřív začít s opravou. Základy mi udělal kamarád, a to za pakatel, takže jsem s tím neměl skoro žádné starosti a zbytečné výdaje. Problém mi dělalo hledání vhodné krytiny. Neměl jsem totiž peníze ani čas hledat, jaké mám možnosti. Proto jsem své pátrání omezil pouze na internet, ve kterém jsem se orientoval dle ceny. Náhodou jsem narazil na webové stránky http://www.capacco.cz, které nabízely střešní plastové krytiny za velmi pěknou cenu. V rychlosti jsem si přečetl i kvality produktů, z nichž jsem usoudil, že poměr cena/kvalita je zatím nejlepší. Co mne ale velmi zaujalo, byla deklarovaná samozhašivost střešní krytiny a obecně vysoká odolnost. Neváhal jsem a krytinu si objednal, sehnal jsem pokrývače a za měsíc jsem měl novou střechu. Co čert nechtěl, o půl roku později se opakoval stejný scénář s cigaretou a horkem. Tentokrát ale s naprosto opačným výsledkem. K požáru došlo u souseda na střeše, jehož dům má jednu společnou stěnu s naším. Plameny byly obrovské a sahaly až k nám, a to nemluvím o jiskrách, které k nám lítaly. Měl jsem šílený strach, říkal jsem si, že znovu bych to stejně neštěstí neustál. A nakonec jsem nemusel. Plastová krytina Capacco totiž zůstala prakticky nepoškozená, nebo alespoň ne tak, abychom ji museli opravovat. Vyměnili jsme pouze pár tašek a měli jsme klid. Od té doby nedám na krytinu Capacco dopustit, protože mi zachránila život. Dnes dokonce děkuji Bohu, že mi „nadělil“ omezený rozpočet a nutnost rychlého řešení situace s bydlením, což zapříčinilo nutnost rychlého výběru krytiny, kdy nejvíce rozhodujícím kritériem byla cena. A to, že jsme nakonec s naším kupem spokojenější, než jsme čekali, je bonus.
6. 6. 2014
Střešní krytina Capacco opět na televizních obrazovkách

Vážení zákazníci, dne 8. 6. 2014 se Vám střešní krytina Capacco opět představí na televizních obrazovkách!

V pořadu Receptář prima nápadů, který na své obrazovce uvede TV Prima family v 11:55, bude odvysílána reportáž, která se bude věnovat primárně našemu tématu. Seznámíte se s výhodami i nevýhodami této krytiny, jejími možnostmi, získáte informace na jaké typy střech je možné krytinu položit či z čeho je krytina vyrobena a získáte cenné rady např. o pokládce. Těšíme se na vás v neděli před dvanáctou! Střešní krytina capacco na televizních obrazovkách
4. 6. 2014
Máme stejnou střechu, sousede

Můj soused si pořídil krásnou střechu z břidlice, na kterou jsem neměl. On to ale nepoznal.

Střecha z břidlice byla vždycky můj sen, na jehož naplnění jsem nikdy neměl dost peněz. Respektive finanční prostředky byly, ale jsem docela spořivý typ, takže pokud je možné koupit kvalitní produkt za lepší cenu, nepořídím si jeho dražší alternativu jen proto, aby se mi splnil sen. Totéž neplatí pro mého souseda, který je movitější a navíc si rád připlatí. Střechu z břidlice si tedy pořídil před dvěma lety, když jsme oba stavěli. Záviděl jsem mu. Jeho dům najednou vypadal jinak, přestože dispozičně byl stejný jako můj. Jeho nemovitost přesto byla o dost krásnější, než má, a to jen proto, že byla pokrytá břidlicí. Protože byla moje manželka stejného názoru, rozhodli jsme se souseda následovat a pořídit si stejnou střechu. Kvůli navýšenému, ale přesto omezenému rozpočtu jsme hledali na internetu nejlevnějšího dodavatele krytiny z břidlice. Přestože jsme narazili na pár vhodných kandidátů, stále jsme váhali, zda tento krok udělat nebo ne. Když už jsme byli víceméně rozhodnutí, narazili jsme na webové stránky www.capacco.cz. Zde jsme se dozvěděli o plastové krytině Capacco, která je vyráběná z recyklovaných plastů kabelových izolantů, díky čemuž má velmi dobrý poměr cena/kvalita. Co nás však na ní nejvíce zaujalo, byl její vzhled, na fotkách totiž dokonale imitovala břidlici, což se nám potvrdilo také ve skutečnosti. Po tomto „objevu“ nebylo co řešit. Plastová střešní krytina Capacco byla jasná volba. Nechali jsme si udělat kalkulaci ceny, jež byla dokonce nižší, než původní rozpočet, který jsme si na střechu stanovili. Vzápětí jsme udělali objednávku, konkrétně jsme zvolili novinku, verzi SK1 a SK2 Capacco - umělá břidlice, která imitovala břidlici ještě lépe, než verze, jež vznikla před lety. Následovala montáž krytiny, která byla velmi rychlá a snadná. Asi měsíc po dokončení střechy nás soused pozval na grilování k sobě na zahradu. Protože jsme oba kolaudovali domy teprve nedávno, samozřejmě jsme se bavili o průběhu stavby a vyměňovali si zkušenosti. Když jsme došli ke střeše, soused nám řekl, kolik ho stála jeho břidlice a pak se zeptal, kolik stála naše. Z tohoto dotazu jsme usoudili, že plastová krytina opravdu vypadá jako břidlice, avšak jak jsme se dozvěděli, byla nesrovnatelně levnější.
30. 5. 2014
Experimentování se vyplácí

Většina lidí v mém okolí nerada riskuje, protože se bojí zklamání. Mně se ale experimenty vyplácí.

Většina lidí v mém okolí nerada riskuje, protože se bojí zklamání. Mně se ale experimenty vyplácí. Nemám rád konzervatismus a s ním spojené předsudky. Rád objevuji nové věci a riskuji, a to nejen pro to, že to mám v povaze, ale hlavně proto, že se mi to dlouhodobě vyplácí. Poslední můj risk spočíval v koupi nové střešní krytiny, kterou vyvinula, vyrobila a na vlastní nemovitosti vyzkoušela společnost CAPACCO spol. s r. o. Tato firma dlouhá léta pracuje s plasty kabelových izolantů, které do doby, než je začala ekologicky recyklovat, tvořily nedílnou součást skládek po celém světě. Zaměstnance firmy však napadlo využít tento vysoce odolný materiál k pokrytí střechy a musím uznat, že tento nápad se jim velmi povedl. Plastová krytina Capacco mne zaujala před deseti lety, když jsem stavěl nový dům. Tehdy jsem ji zvolil hlavně kvůli nízké ceně, protože manželka byla na mateřské dovolené, takže jsme neměli peněz nazbyt. To, že se jednalo o produkt, který ještě nikdo z mého okolí nevyzkoušel, takže jsem si mohl zariskovat, což mám rád, pro mne byl bonus. Samotná objednávka tohoto speciálního zboží byla velmi rychlá. Jeho dodání ještě rychlejší. Následovala bezproblémová pokládka, během které si pokrývači „chrochtali“ blahem, protože práce s krytinou Capacco byla o dost jednodušší, než v případě jiných materiálů. Co velmi ocenili, byla nerozbitnost materiálu, takže pokud jim spadl na zem, nehrozilo jeho znehodnocení, což se často stává například u pálených tašek nebo břidlic. To, že se mi můj risk vyplatil, jsem věděl hned, jak jsem si střešní krytinu Capacco koupil. Postupem času jsem se však ve svém přesvědčení utvrdil snad stokrát. Střecha totiž zažila kroupy, dlouhé a mrazivé zimy i silné sluneční záření, a přesto vypadá pořád jako nová, nezatíká do ní a má stále krásnou šedomodrou barvu, která připomíná břidlici. Koupi krytiny Capacco vřele doporučuji všem, kdo má rád kvalitní produkty za nejnižší cenu. Všem, koho nebaví neustále lítat kolem střechy a chránit ji proti mechovému porostu. A taky všem, kdo má rád břidlici, ale nepořídí si ji, protože je drahá a náročná na údržbu, což u krytiny Capacco nehrozí.
23. 5. 2014
Výhody plastové krytiny

10 důvodů pro koupi plastové střešní krytiny.

Plastovou krytinu uvedla na český trh společnost CAPACCO spol. s r. o., která už od roku 1995 pracuje s recyklovaným plastem kabelových izolantů. Díky svým dlouholetým zkušenostem s tímto, pro střešní krytiny do té doby nevšedním, materiálem nabídla zákazníkům výrobek, který do teď žádná další krytina nepřekonala. Ani jedna se totiž nepyšní takovými vlastnostmi, jako krytina Capacco.
19. 5. 2014
Plastová krytina Capacco mi splnila sen!

Odjakživa se mi líbily kameny. I v našem domečku a na zahradě jich máme požehnaně. Z každého výletu nebo dovolené si jich vždycky několik přivezu. Manžel už mi xkrát říkal, že sem se měla věnovat „šutrologii“, že na účetní je takové milovnice kamenů škoda. A stejně tak, jak miluju kameny, jsem vždycky toužila a snila po střešní krytině z břidlice. Máme jí obloženou stěnu okolo krbu, takže na ni už pět let koukám téměř každý den. Zjišťovala jsem si, co je zač a jaké má vlastnosti, protože jsem vždy byla toho názoru, že by tmavá střecha našemu domečku dodala šmrnc... Břidlice je metamorfovaná hornina, která může být štípaná nebo řezaná. Je nenáročná na údržbu, nepropustná pro vodu i olej. Má výborné tepelné a hlukové vlastnosti. Je to úžasně estetický a elegantní kámen. Všechno okolo ní je opravdu hezké, ale manžel se mnou nebyl za jedno. Není totiž nejlevnější. A vzhledem k tomu, že peníze netiskneme, nemohli jsme si ji dovolit. Mého muže byla vize taková, že nám starou plechovou střechu vymění za novou plechovou střechu. A to jsem nemohla dopustit. Začala jsem hledat jiné varianty. Když jsme to vyprávěla holkám v práci, byla mi doporučena plastová střešní krytina. Chvíli jsem nevěřila tomu, že mi něco takového může říkat. Ale potom jsem se dívala na internet. Přímo na firmu, kterou mi doporučila - Capacco. Zjistila jsem, že se mi může splnit sen. Dělají totiž z plastu kouzla. Jejich krytina, která je z plastu, vypadá jako opravdová břidlice. Zároveň se nemusí nijak udržovat, oproti břidlici nepraská a je opravdu odolná vůči povětrnostním vlivům. Což se líbilo i mému muži. Nebude muset co 3 roky lozit po střeše a provádět pravidelnou údržbu. Šli jsme do toho a teď si to nemůžeme vynachválit. Takže děkujeme firmě Capacco! Jste úžasní! Jen tak dál…
12. 5. 2014
Plastová střecha je výborná volba

Naši prarodiče vlastní chatu, kterou dědeček vlastnoručně postavil v 70. letech. Je to kvalitní stavba a děda o ni pravidelně pečuje tak, aby zajistil její funkčnost a zároveň předcházel různým nešvarům. S postupujícími lety je to ovšem čím dál těžší, a proto prarodičům pravidelně jezdíme pomáhat.

Naši prarodiče vlastní chatu, kterou dědeček vlastnoručně postavil v 70. letech. Je to kvalitní stavba a děda o ni pravidelně pečuje tak, aby zajistil její funkčnost a zároveň předcházel různým nešvarům. S postupujícími lety je to ovšem čím dál těžší, a proto prarodičům pravidelně jezdíme pomáhat. Loni v létě jsme i z tohoto důvodu trávili na chatě svou dovolenou. Zhruba v její polovině se zhoršilo počasí a přišla obrovská bouřka. Během ní uhodil blesk do nedalekého stromu a jeho horní část spadla přímo na střechu chaty. To byla přesně ta situace, kdy jsme si říkali, že si nejspíš budeme muset půjčit, protože střecha byla už opravdu dost stará. Rozhodli jsme se rychle - čekala nás celková renovace střechy. A jak známo, střešní krytina a doplňky s tím spojené, to je jedna z největších investic, co se nemovitostí týče. Vzhledem k tomu, že nepatříme mezi lidi, kteří mají plat ve výši toho průměrného v rámci České republiky, opravdu jsme řešili, jakou krytinu našim pořídíme. Ale nerozhodovala jen cena, i zdravotní stav dědečka hrál roli. Už není v letech, kdy by byl schopný co dva roky lézt po střeše, tam brousit a natírat. Porovnali jsme veškeré možnosti a rozhodli se jednoznačně. Vyhrála plastová střešní krytina od firmy Capacco. Plast jsme si vybrali proto, že je absolutně bezúdržbový a odolává povětrnostním vlivům, což je věc, se kterou mají i chaty v okolí často problémy. Zároveň je na tuto krytinu 20 let záruky. No a firmu Capacco jsme si vybrali proto, že má výborné reference a obrovské zkušenosti. I jednání s nimi probíhalo v naprostém souladu s našimi představami. Stačilo si najít kontakt na webu a hned při prvním rozhovoru jsme se rozhodli. Dnes jsme velmi spokojeni. Prarodiče mají střechu bez půjčky, my máme klid na duši, že nám děda nebude lozit po střeše. Navíc hned tři další chataři se byli našich ptát, co že to mají za novou střechu a odkud že to mají. Takže i oko to těší, když vidí tu krásu. Nikdo nevěří, že je to plast. Všichni si myslí, že je to krytina z břidlice. Byla to zkrátka výborná volba. Opravdu doporučujeme.
30. 4. 2014
Inspirace z časopisu

Pokud stavíte, plánujete přestavbu nebo rekonstrukci, inspirujte se v časopisech.

Moderní bydlení z mého pohledu není jen pojem, ale rovnou věda. Chcete-li se totiž stát vědcem, musíte neustále číst, vzdělávat se a učit se pracovat s novými informacemi. A totéž platí také v případě odborníků na moderní bydlení, jejichž „povinnosti“ jsou totožné. Já se věnuji problematice moderního bydlení již 10 let. Celou tu dobu hledám inspiraci v nejrůznějších tištěných i internetových magazínech, podle kterých upravuji svou domácnost. Mám jednoduše rád změnu, a proto se snažím svou domácnost pravidelně zdokonalovat, samozřejmě s rozumem, takže nic neruším, nerozbíjím a nevyměňuju, pokud nemusím. Co jsem ale musel zajistit, byla rekonstrukce střechy. Nejenže totiž nevypadala hezky, ale nebyla ani funkční. Zatékalo do ní a sem tam z ní něco upadlo. Proto jsem se začal dívat po nové, moderní krytině, která navíc bude cenově dostupná. Během mého bádání jsem narazil na krytinu Capacco. Je to dle informací na webu výrobce plastová krytina, která je vyráběna z recyklovaných plastů kabelových izolantů s mnoha užitečnými vlastnostmi - bezúdržbovost, odolnost proti mechanickému i chemickému poškození, odolnost vůči biologické degradaci a v neposlední řadě samozřejmě nízká cena. Dle této charakteristiky se jednalo o naprosto jedinečný a moderní produkt, který jsem vzápětí začal srovnávat s jinými druhy krytin. Když jsem si sepsal všechna pro a proti, první sloupeček pokrýval přibližně jednu A5, druhý se týkal pouze nedostatku referencí, o které jsem si samozřejmě u firmy CAPACCO spol. s r. o. požádal. Celkem jsem se získal 3 hodnocení plastové krytiny Capacco a spolupráce s výrobcem. Všechna byla pozitivní a tak jsem se rozhodl zariskovat a pořídit si moderní krytinu, kterou nikdo kolem mne nemá. Dnes jsou to tři roky, kdy jsem se o plastové střešní krytině dozvěděl z oblíbeného internetového magazínu o moderním bydlení. A za tu dobu se touto cestou výrobek dostal do povědomí mnoha dalších milovníků pokrokového životního stylu. Já sám jsem dokonce společnosti poskytl své vlastní reference, které považují za jedny z nejcennějších, protože dle jejich slov jsem extrémně náročným spotřebitelem.
20. 4. 2014
Láska k plastu

Vždycky jsem měl rád výrobky z plastu, a proto jsem jej používal všude, kde jsem mohl.

Plastové výrobky mám rád od dětství. Tehdy se mi líbily hlavně proto, že umožňovaly nejrůznější variace barev. Nyní je preferuji kvůli poměru kvalita/cena, přičemž kvalita je jedna z nejvyšších a cena jedna z nejnižších. Kdybych si měl tedy vybrat například mezi plastovým a dřeveným zahradním nábytkem, jednoznačně zvolím ten první. Dlouho totiž vydrží (pokud se na něm nikdo nehoupe), je v různých barevných kombinacích a v porovnáních s druhým materiálem je podstatně levnější. Vždycky, když si tedy chci koupit něco nového, hledám plastovou variantu. Pokud existuje, zvažuji všechna pro a proti, na základě kterých si pak zboží pořídím. Úplně stejně jsem přemýšlel také v případě koupi střechy. Zdědil jsem totiž rodinný dům, který byl z vrchu děravý jako ementál. Když jsem plánoval rekonstrukci, domluvil jsem se s kamarádem pokrývačem na vytvoření projektu, do kterého jsem chtěl zakomponovat plastové prvky. On sám mi ale sdělil, že základy bych měl mít ze dřeva, což jsem přijal. Co jsem ale nechtěl, byla krytina z břidlice. Proti ní jsem bojoval z několika důvodů - je sice krásná, ale drahá, roste na ni mech a navíc je snadno rozbitná. Jiné varianty střešní krytiny však nepřicházely v úvahu, protože například pálená taška by se nehodila k celkovému designu domu a jeho okolí. Proto jsme začali hledat jinou alternativu, což dle slov pokrývače mělo být hledání jehly v kupce sena. Naštěstí pro mě se ale mýlil. Když jsem přišel domů, zadal jsem si do vyhledávače na internetu „plastová krytina“ a první, co mi vyjelo, byly webové stránky www.capacco.cz. Ihned jsem je zvědavě otevřel a viděl nevídané - plastovou krytinu, která navíc vypadala jako břidlice. Ihned jsem vzal do ruky telefon a volal pokrývači, že jsem naši záhadu vyřešil. Ten byl původně vůči tomuto výrobku skeptický, ale po setkání se zaměstnanci firmy CAPACCO spol. s r. o. rychle změnil názor. Vysvětlili mu totiž, jak snadno se krytina pokládá a co všechno vydrží. Společně nás dokonce vzali k jednomu svému klientovi, který jejich „tvrzení“ s nadšením potvrdil. Nebylo tedy co řešit a já mám dneska plastovou krytinu, která je pro mne i náš dům jako dělaná.
10. 4. 2014
Je to břidlice nebo není?

Otec si vždy přál mít střechu z břidlice, tak jsme mu ji zařídili.

Můj tatínek je věhlasný milovník přírody. Kdyby záleželo na něm, bydlel by v jeskyni a jedl sirové maso. Naštěstí je dostatečně uvědomělý na to, aby věděl, že takto žít nelze, a tak se vždy alespoň snažil mít co nejblíže k přírodě a chránit ji. Z uvedeného důvodu je jeho velkým snem střecha z břidlice. Podle něj má totiž nádech naturalismu, jak říká. Nikdy ale nebyl materialista a spokojil se s málem, a proto na vysněnou střechu neměl dost peněz a my jsme na tom bohužel nebyli o moc lépe. Když jsem před 2 lety řešil, co dáme tátovi spolu s mými dvěma sourozenci k 50. narozeninám, kamarád pokrývač, se kterým se známe už třicet let, mi poradil koupi krytiny Capacco. Ta byla dle jeho slov ideální dárek pro našeho otce, protože je tak levná, že ji se sourozenci hravě zaplatíme, zároveň vypadá jak břidlice a je vyráběna z recyklovaných plastů kabelových izolantů, takže se jedná o ekologicky šetrný výrobek. V tu chvíli jsem upřímně řečeno neměl slov a myslel jsem si, že nic takového neexistuje. Pak mi ale kamarád ukázal nabídku, kterou připravoval pro jednoho svého klienta, kde bylo přesně vidět, kolik střecha stojí, jak vypadá a jaké má vlastnosti, takže jsem měl hned jasno. Vzápětí jsem svolal se sourozenci „valnou hromadu“, na které jsme se usnesli, že není jiná možnost, než pořídit tuto střešní krytinu. Zavolali jsme do společnosti CAPACCO spol. s r. o. a bez váhání udělali objednávku. Její konečná cena přitom byla tak nízká, že nám z našeho rozpočtu na tátu zbyly peníze, za které jsme otci koupili 10denní pobyt v lázních, abychom mohli střechu nechat zrekonstruovat potají. A jak jsme řekli, tak jsme udělali. Táta se vrátil po svém výletu s mámou jako nový a doma jej čekalo překvapení, jaké ještě nezažil - vysněná střecha z břidlice. Ze začátku dokonce nepoznal, že není z kamene, ale z plastu. Dozvěděl se to asi za týden, když jsme se o tom zmínili, což dokazuje, že plastová krytina Capacco opravdu dokonale imituje břidlici.
4. 4. 2014
Střecha (nejen) pro nešiky

Jako pokrývač jsem se setkal s mnoha druhy krytin, žádná se ale nepokládala tak, jako plastová.

Pokrývačskému řemeslu se věnuji snad už od dětství. Už můj otec i dědeček byl totiž pokrývač, a tak jsem šel v jejich šlépějích. První střecha, na které jsem pracoval, byla na našem vlastním rodinném domě před 20 lety, který jsme pokrývali, když mi bylo sedmnáct. Pamatuju si, že to pro mne bylo velmi náročné. Materiál - břidlice, se kterým jsme pracovali, byl totiž velmi křehký, takže jsem ho hodně rozbil. Do dnes jsem svému otci vděčný za to, jakou se mnou měl trpělivost. Druhou střechu jsem s tátou pokrýval asi o půl roku později. Tentokrát jsme pracovali s pálenými taškami. Při této pokládce jsem sice měl už o něco lepší bilanci co do objemu rozbitého materiálu, ale i tak jsem toho poškodil víc než dost. A takhle jsem se postupně zlepšoval, až jsem za dva roky nakonec nerozbil nic. Asi před 10 lety jsem ale narazil na úplně jinou střešní krytinu, než se kterou jsem byl zvyklý pracovat. Byla to plastová krytina Capacco, která je vyráběna z recyklovaných plastů kabelových izolantů. Jedná se tedy o velmi pružný a odolný materiál, který stálo za to vyzkoušet, takže jsem ho začal svým zákazníkům nabízet. Odbyt nového výrobku jsem našel hned u prvního klienta, kterému jsem zboží nabídl. Byl to málo movitý člověk, který potřeboval hlavně ušetřit, a k tomu byla krytina Capacco to pravé, protože byla nejlevnější na trhu. Výrobek jsme tedy objednali a vzápětí začali rekonstruovat dům klienta a řeknu vám, byla to pohádka. Plastová krytina Capacco je totiž velmi odolná, mohla mi proto padat z rukou do nekonečna a stejně se nerozbila. Nebylo na ni poznat ani to, že mi na ni spadlo kladivo z 15metrové výšky. Kromě toho jsem si cenil její pružnosti, která měla za následek dokonalé přilnutí materiálu k základům střechy. A to nemluvím o tom, jaký šmrnc a nádech luxusu dodala rekonstruovanému domu díky svému vzhledu velmi připomínajícímu břidlici. Od té doby, co jsem poznal krytinu společnosti CAPACCO spol. s r. o. nechci pracovat s žádnou jinou a naštěstí ani nemusím, protože se díky svým zaručeným kvalitám prodává prakticky sama.
31. 3. 2014
Střecha pro nenáročné

Kutilství není pro každého, a pro mne už vůbec ne!

Nikdy mě nebavilo kutilství, a proto jsem se vždycky vyhýbal všemu, co ho vyžadovalo. Neopravoval jsem si sám auto, dokonce jsem ani nevyvrtal díru do zdi, abych si mohl pověsit obraz. Všechny tyto aktivity za mne vždycky dělali jiní, anebo jsem si kupoval takové věci, které údržbu nepožadovaly. Ze stejného důvodu jsem si nedokázal ani představit, že bych bydlel v domě, který vyžaduje zvláště velkou péči tak zvaných „barákových“ typů lidí. Ve třiceti jsem ale zdědil starou nemovitost po svých prarodičích. Měl jsem v úmyslu ji prodat, ale má žena trvala na tom, že chce mít rodinný dům. Tak jsem se nechal přesvědčit k jeho rekonstrukci. Té jsem se samozřejmě vlastníma rukama prakticky nezúčastnil. Jediné, do čeho jsem mluvil, byly materiály, ze kterých se dům rekonstruoval. Vždycky jsem totiž chtěl jedině to, o co se nebudu muset starat aspoň 20 let. Hledání takového zboží nebylo vůbec jednoduché, pokaždé jsem totiž musel svolit alespoň k menšímu kompromisu, protože všechno vyžadovalo minimálně občasný zásah, ať už to byl nátěr, nebo utáhnutí šroubů. Až u rekonstrukce střechy jsem narazil na absolutně bezúdržbový produkt. Zaměstnanci společnosti, která dům rekonstruovala, mi totiž doporučili plastovou krytinu Capacco. Nejdříve jsem si myslel, že si ze mě dělají srandu, pak jsem se ale koukl na webové stránky firmy, www.capacco.cz, a zjistil jsem, že takový produkt skutečně existuje. Tak jsem se o něj začal zajímat. Od mého pokrývače jsem zjistil, že už s touto krytinou pracoval na několika domech, přičemž jeden je nedaleko mého. A protože jsem byl zvědavý, domluvil mi s vlastníkem nemovitosti osobní schůzku. Když jsem dorazil, udiveně jsem koukal na její vzhled. Vypadala opravdu krásně, jako břidlice, ale to pro mne nebylo to nejdůležitější, já chtěl totiž bezúdržbovou střechu. Takže jsem zazvonil, nechal se pozvat dál a vychrlil ze sebe několik otázek, které mi majitel velmi rád a pyšně zodpověděl. Konkrétně jsem se dozvěděl, že má krytinu už více jak 5 let a za celou tu dobu na ni nemusel šáhnout. Dle jeho slov navíc vypadá pořád stejně - nepodřená, stále syté barvy, bez mechu, a to už přežila kroupy, pády větví nebo silné sluneční záření. Nebyl tedy důvod otálet a střecha s 20letou zárukou byla má.
28. 2. 2014
Ekologicky šetrná střecha

Vždy jsem měl slabost pro recyklované produkty a plastová střecha patří mezi ně.

Rodiče mě odmala učili chránit přírodu, a proto jsem si vždy kupoval recyklované produkty. Kromě toho jsem třídil odpad a vozil papíry do sběru. Prostě jsem dělal všechno proto, abych zatěžoval životní prostředí co nejméně. Když jsem potom po rodičích zdědil dům, který potřeboval opravit střechu, samozřejmě jsem hledal ekologickou variantu krytiny. Nebylo to vůbec jednoduché, ale já se nenechal odradit. Po recyklované střeše jsem pátral všude možně. Jel jsem například přes půl republiky za kamarádem pokrývačem, aby mi během deseti minut řekl, že žádná taková střecha neexistuje. Zároveň jsem zkoumal své možnosti na internetu, ale ty jen potvrdily, co říkali ostatní – ekologická střecha neexistuje. Zhruba po měsíci pátrání po něčem, co zjevně neexistovalo, jsem hledání vzdal a rozhodl se pořídit si střechu z břidlice, kterou měl soused. Pro inspiraci jsem za ním zašel, abych se ho zeptal na dodavatele. Soused mě odkázal na webové stránky www.capacco.cz, které jsem ihned po příchodu domů navštívil a nemohl jsem věřit vlastním očím. Sousedova střešní krytina totiž nejenže nebyla z břidlice, přestože tak vypadala, ale zároveň byla z recyklovaných plastů kabelových izolantů. Byla to tedy ta varianta střechy, po které jsem pátral – ekologicky šetrná krytina, navíc s vlastnostmi, které žádná jiná nemá. Je absolutně bezúdržbová, odolná proti mechanickému poškození i biologické degradaci. Zároveň je velmi lehká, takže při rekonstrukci není potřeba zesilovat krov, což mi vyhovovalo. V neposlední řadě jsem ocenil její nízkou cenu, což byl další z důvodů, proč jsem neváhal a krytinu objednal. Společnost Capacco spol. s r. o. mi krytinu dodala ještě dříve, než slíbila. Zaměstnanci firmy mi dokonce doporučili pokrývače, který již s jejich produkty pracoval, a mohli se tedy zaručit za to, že krytina bude položena skutečně kvalitně. Se službami firmy jsem tedy byl maximálně spokojen, a to nejen proto, že na trh dodávají naprosto jedinečné recyklované produkty, ale také díky jejich přátelskému přístupu a ochotě pomoci.
17. 2. 2014
Střecha pro náročné

Myslíte si, že neexistuje střecha, která by byla kvalitní a zároveň levná? Pletete se.

S manželem jsme si před 5 lety koupili pozemek a rozhodli se postavit si na něm dům. Měli jsme našetřeno docela dost peněz, a tak jsme si vybírali opravdu kvalitní komponenty. Finančními prostředky jsme ale nehýřili, vždy jsme sledovali poměr cena/kvalita, který byl pro nás rozhodující, a proto se stavební firma a designéři docela nadřeli, než pro nás vybrali nejvhodnější alternativu požadovaného výrobku nebo kompozice. Velmi vtipná byla situace, kdy jsme řešili střešní krytinu. Designéři nám doporučovali břidlici, stavební firma nás od ní odrazovala s tím, že bychom o tento materiál museli pořád pečovat, protože na něm roste mech a často se drolí. Nevěděli jsme, jak se z této situace dostaneme, protože argumenty obou stran byly na místě. Pak jsme se ale setkali s kamarádem pokrývačem, který nám navrhl alternativní řešení. Plastová krytina Capacco, dle jeho slov, měla dokonale imitovat břidlici a být naprosto bezúdržbová a odolná. Když nám pak řekl cenu, která byla v porovnání se stejně kvalitními produkty o dost nižší, zasmáli jsme se, protože jsme mysleli, že si dělá srandu. Kamarád se ale nenechal odradit a dovedl nás do firmy Capacco spol. s.r.o., kde jsme se seznámili se samotnými majiteli firmy. Ti byli velmi vstřícní a ochotní všechno nám vysvětlit a popsat. Přesto jsme byli na pochybách, které se však úplně vytratily, jakmile nás vzali na prohlídku jejich přístřešku na uhlí, který jako první krytinou pokryli. Nemohli jsme věřit vlastním očím. Střecha opravdu vypadala jako břidlice a navíc jako nová. Byli jsme tak unešení, že jsme si plastovou krytinu Capacco bez přemýšlení objednali. Když jsme pak své rozhodnutí prezentovali designérům a stavební společnosti, pochválili nás, že jsme zvolili opravdu velmi dobře, zároveň se jim ulevilo. Střešní krytina se totiž svým vzhledem velmi hodila k našemu domu a jako bonus k tomu se velmi dobře pokládala, protože je tvárná a lehká a my bychom ji proto nevyměnili za nic na světě.
10. 2. 2014
Krytina z časopisu

V časopise o bydlení byla plastová krytina, kterou jsme museli mít.

Před osmi lety jsme si koupili pozemek, na kterém jsme chtěli vzápětí začít stavět náš nový domov. Při plánování stavby jsme se nechali inspirovat moderními časopisy o bydlení obsahující rady a tipy. Výsledkem „studia“ mnoha odborných textů bylo vytvoření návrhu domu se všemi jeho charakteristikami. Půdorys, vybavení, celkový design – to vše jsme si nechali vytvořit dle předlohy. Většinou se jednalo o standardní věci, s nimiž jsme se setkali prakticky v každém časopise, detaily jsme pak doladili podle sebe. Mimo to jsme ale hledali nestandardní prvky, neboť jsme chtěli, aby alespoň jedna zásadní část domu byla jedinečná. Nestandardní a originální náměty jsme charakterizovali jako nápady, které se v magazínech vyskytly maximálně v jednom časopise z deseti. Mezi tyto patřila i plastová střešní krytina Capacco. O té jsme se dozvěděli samé dobré věci – je bezúdržbová, vysoce odolná, samozhašivá nebo mrazuvzdorná. Kromě toho vypadá jako břidlice, avšak za podstatně nižší cenu. Ze všech nestandardních tipů na bydlení nás tento zaujal nejvíce, a proto jsme se rozhodli zavolat na uvedený kontakt. Telefon nám zvedla velmi příjemná zaměstnankyně společnosti Capacco spol. s r.o., která zodpověděla všechny naše dotazy. Domluvili jsme se s ní na schůzce, kde nám krytinu představí a vše nám vysvětlí. S manželkou jsme byli tak zvědaví, že jsme přijeli již následující den. Přivítal nás velmi příjemný muž, který nám ukázal, jak krytina funguje a odborně vysvětlil její výhody. Dokonce s námi jel na exkurzi k jednomu domu, který je pokrytý právě produktem společnosti Capacco. Nemohli jsme věřit vlastním očím – krytina skutečně vypadala jako z břidlice, a to rozhodlo. Ještě ten den jsme se vrátili do firmy a udělali objednávku, která byla připravena k odběru asi o 14 dní dříve, než byl stanoven termín. Společnost Capacco nám umožnila krytinu skladovat v jejích prostorách do doby, než začneme pracovat na střeše, co mělo být přibližně za měsíc. Poté jsme si krytinu odvezli a nechali jí pokrýt náš dům, který každého zaujme především díky nevšední střeše, která stále vypadá jako nová.
20. 12. 2013
Dávám tomu rok, maximálně dva

Přesně tahle slova zazněla z úst mého kamaráda, když se dozvěděl o plastové střešní krytině.

Je tomu už patnáct let, co jsem se začal živit jako pokrývač. Začal jsem s montáží klasických a osvědčených střešních tašek – pálené, betonové, břidličné a další. Vždycky jsem ale chtěl zkusit něco nového, nevšedního, a proto jsem byl otevřen všem alternativám. Na rozdíl od mého kamaráda, konzervativního pokrývače, který byl zatvrzelý vůči jakýmkoli inovacím. Nevěřil žádné novince a vždy když se nějaká objevila, tak s oblibou říkal: „Dávám tomu rok, maximálně dva,“ a myslel tím jak životnost daného produktu, tak dobu, po kterou bude tak zvaně „v kurzu“. Stejná slova prohlásil také v době, kdy se objevila plastová střešní krytina Capacco - stejně jako ostatním produktům ji nevěřil. Za to já jsem do ní vkládal zvláště velké naděje. Kvůli svým nevšedním vlastnostem se mi totiž líbila hned od začátku. Do doby, kdy se dostala na trh, jsem se nesetkal se střešní krytinou, která by byla samozhašivá, mrazuvzdorná, odolná proti poškození i UV záření. Zároveň mě naprosto uchvátil její vzhled, neboť dokonale imitovala břidlici, která se však v porovnání s tímto produktem daleko hůře pokládá, je dražší a vyžaduje pravidelnou údržbu. Pokud se jí nebudete věnovat, vyroste na ni mech, což se krytině Capacco nemůže stát. Alespoň to tak deklaroval výrobce a já jsem tomu hned od začátku věřil. Byl jsem sice jediný, ale ne na dlouho. Plastová krytina Capacco se mým klientům z počátku jevila nedůvěryhodná, stejně jako mému kamarádovi. Stačilo však málo a změnili názor, vzápětí na to mi děkovali, že jsem jim tento produkt nabídl. Velmi si chválili především její vzhled a absolutní bezúdržbovost, což byly její hlavní vlastnosti, které ji prodávaly samy. Uplynuly dva roky a měl jsem tolik zakázek na pokládku střešní krytiny Capacco vyrobené z recyklovaných plastů kabelových izolantů, že jsem je přestal stíhat. Požádal jsem proto svého dlouholetého kamaráda o pomoc. Tomu se v té době pracovně moc nedařilo, a přestože dal krytině stejně jako všem ostatním produktům maximálně dva roky, rozhodl se začít se mnou spolupracovat. Dnes jsme oba pravidelnými odběrateli produktů společnosti Capacco spol. s r.o., které si nemůžeme vynachválit. Nejenže totiž dělají radost mnoha našim klientům, ale já jsem díky nim úspěšným podnikatelem a mého kamaráda zachránily před krachem. Podívejte se na internetové stránky http://www.capacco.cz a přesvědčte se sami.
16. 12. 2013
Ekologická varianta střechy

Ekologická varianta střechy Vždycky jsem měl slabost pro recyklované produkty. Plastová střecha mne ale uchvátila.

Celý život mám rád přírodu, a z tohoto důvodu se už malička snažím dělat všechno proto, abych ji neničil. Šetřím vodou, dřevem, nepálím plasty a kupuju si recyklované výrobky všeho druhu. Proto není překvapením, že když jsem rekonstruoval dům po babičce, chtěl jsem pokrýt jeho střechu opět nějakou ekologickou variantou. Můj výběr byl však podstatně omezen tím, že stavení mělo původně střechu z břidlice, která se k celkovému vzhledu velmi hodila, a tak jsem ho chtěl zachovat. Následně jsem začal pátrat po vhodné variantě. První jsem se snažil své možnosti zjistit u přátel, kteří nedávno rekonstruovali nebo stavěli dům. Tito mi však s jistotou řekli, že neexistuje žádná střešní krytina z břidlice, která by ji navíc dokonale imitovala. Já jsem to však nevzdal a pátral jsem dál, tentokrát u kamaráda pokrývače. A udělal jsem dobře. Zjistil jsem totiž, že imitace střechy z břidlice skutečně existuje a dokonce je z recyklovaného plastu, takže je i ekologická. Jako bonus k těmto informacím jsem se dozvěděl, že tyto krytiny jsou navíc za velmi pěknou cenu. V zápětí mě kamarád pokrývač odkázal na webové stránky www.capacco.cz. Zde jsem se podíval na několik fotek plastové střešní krytiny firmy Capacco spol. s r.o. a nemohl jsem věřit vlastním očím - plastová krytina opravdu dokonale imitovala břidlici. Navíc jsem se dozvěděl o kvalitách tohoto produktu, které mne dále utvrdily v tom, že by byla velká chyba, kdybych plastovou krytinou Capacco nepokryl svou vlastní střechu. Je totiž samozhášivá, odolná proti mechanickému poškození a mrazuvzdorná. Kromě toho je rezistentní vůči biologické degradaci, díky čemuž není možné, aby na ni vyrostl mech a její majitel se tak o ní nemusí prakticky vůbec starat. Po těchto zjištěních jsem si plastovou krytinu Capacco bez okolků pořídil, přestože mě od toho mnoho přátel odrazovalo. Argumentovali přitom tím, že se jedná o neobvyklý produkt, kterému nemůžu věřit. Výrobce však tvrdil něco jiného, a proto jsem se rozhodl trochu zariskovat a dát na jeho slova. Do dnes svého rozhodnutí nelituju a věřím, že nikdy nebudu, a to už jen proto, že mám střechu, která vypadá jako břidlice a přitom je ekologická.
6. 12. 2013
Plastová krytina? Nejlepší volba

4 PRO pro krytinu z recyklovaných plastů kabelových izolantů.

Na trhu se již před skoro dvěma desítkami let objevila převratná novinka – plastová střešní krytina. Průkopníkem v této oblasti byla firma Capacco spol. s r.o., jejíž zboží nemá ani v dnešní době, plné inovací a technologických pokroků, plnohodnotnou konkurenci. A my jsme si pro vás připravili 4 hlavní důvody, proč si koupit právě jejich zboží. Plastová krytina Capacco je absolutně bezúdržbová, odolná proti mechanickému poškození, biologické degradaci i silnému ultrafialovému záření. Díky tomu se o ni nemusíte vůbec starat. Když přijde bouřka, silný vítr nebo kroupy, můžete být klidní, plastová střecha zůstane jako nová. Kvalitu této krytiny může potvrdit i samotný výrobce. Ten jí totiž dříve, než ji začal sériově vyrábět, pokryl vlastní přístřešek na uhlí a déle než rok sledoval její „chování“. Až poté se rozhodl pustit na trh svůj výrobek, který si velmi brzy získal mnoho příznivců. Dalším důvodem, proč si pořídit krytinu Capacco je skutečnost, že vypadá úplně jako břidlice. Imituje ji dokonce tak, že nikdo na první pohled, mnohdy ani na druhý, nepozná, že se jedná o plast. Dům tak získá velice efektní vzhled, který zaujme každého, avšak za o dost nižší cenu. Pro koupi plastové krytiny hovoří také její lehkost a tvárnost. Díky tomu se hodí jak pro novostavby, tak rekonstrukce. Pokrývači přitom nemusí ani zesilovat krov, což si všichni velmi chválí. Tvárnost střechy navíc zajistí, že dokonale přilne k podkladu, což výrazně zjednodušuje práci řemeslníka. Posledním důvodem pro koupi plastové krytiny Capacco je její velmi nízká cena a poměr cena/kvalita. Na trhu totiž není k dostání žádná krytina, která by byla stejně kvalitní jako plastová krytina Capacco a zároveň za maximálně stejnou cenu. To dělá ze střešní tašky z recyklovaného plastu kabelových izolantů jedinečný výrobek, který už potěšil nespočet majitelů nových i zrekonstruovaných domů. Chcete-li mezi ně patřit i vy, neváhejte a navštivte webové stránky www.capacco.cz, kde se dozvíte víc.
1. 12. 2013
Převrat ve výrobě střešních krytin

Plánujete koupi střešní krytiny a chcete něco nevšedního? Máme pro vás typ.

Ať už plánujete koupi nové střešní krytiny z důvodu revitalizace nebo stavby domu, určitě toužíte po dobré investici, jinak řečeno nechcete své peníze jen tak vyhodit oknem za něco, co se vám za chvíli zničí. V takovém případě je tedy potřeba vybírat dodavatele opravdu pečlivě, získávat o něm informace a přitom se zaměřit i na jeho produkty a jejich kvalitu. Připravte se ale na to, že během tohoto „šetření“ vám bude mnoho výrobců tvrdit, že jejich produkt je ten nejlepší a přitom k tomu nebudou žádné důkazy. My ale známe firmu Capacco spol. s.r.o., která ty důkazy má. Vyzkoušela si totiž kvalitu svého produktu dokonce sama na sobě. Zmíněná společnost do českého stavebnictví donesla revoluční střešní krytinu vyrobenou z PVC. Jednalo se o první krytinu z plastu, která dodnes nemá na našem trhu konkurenci. Je vyráběna z recyklovaných plastů kabelových izolantů, s jejichž zpracováním má společnost dlouholeté zkušenosti. Díky nim zná všechny vlastnosti tohoto materiálu a mohla tedy s jistotou vyjmenovat všechny vlastnosti, které krytina Capacco má, ještě před zahájením její výroby. Přesto se společnost rozhodla otestovat kvalitu své nové střešní krytiny nejprve na svých nemovitostech. Prvními vzorky střešní krytiny tedy pokryla vlastní přístavek na uhlí a 12 měsíců sledovala její chování ve všech situacích, které ji přinesly vnější vlivy. Vítr, kroupy a silný déšť, ostré sluneční záření i vedra – s tím vším podle očekávání střecha bojovala bravurně a Capacco se rozhodlo zahájit oficiální výrobu plastové střešní krytiny. Ta i přes počáteční nedůvěru velmi rychle získala spoustu příznivců. Každý z nich ocenil hlavně její kvalitu a vlastnosti, většinu z nich navíc šokovala velmi nízká cena. Střešní krytina je lehká, pružná, bezúdržbová a odolná proti mrazu, mechanickému i chemickému poškození. Hodí se jak pro novostavby, tak rekonstrukce. Po pokládce plastové střešní krytiny totiž dojde k jejímu přilehnutí k podkladu, díky kterému se jednotlivé šablony ve střední části mírně prohnou. Střecha tak získá velmi specifický ráz, který svým vzhledem připomíná břidlici, jeden z nejdražších materiálů střešních krytin na trhu. Více se o vzniku a vlastnostech plastové střešní krytiny Capacco dozvíte na www.capacco.cz, ve výrobně a prodejně Capacco v okrese Bruntál, nebo v síti prodejců střešních krytin po celé ČR. Pokud tedy plánujete koupi nové pokrývky pro váš dům, doporučujeme vsadit na plast a zařadit se mezi tisíce zaručeně spokojených zákazníků firmy Capacco spol. s.r.o.
8. 11. 2013
Stavba domu pro nás byla velmi příjemná zkušenost, díky které jsme navíc získali nové přátelé.

Když jsem se ženil před třemi lety, s novomanželkou jsme dostali od našich rodičů společný dar – pozemek v satelitním městečku, ke kterému jsme dostali jediné instrukce – dělejte si s ním, co chcete. Po dlouhých rozmluvách jsme se se ženou nakonec rozhodli, že se tady uhnízdíme, přestože jsme se původně viděli v nějakém bytě, který by byl pro naše peněženky dostupnější. Následovalo velké plánování a projektování. Řešili jsme půdorys, barvu stěn, sklon a tvar střechy, prostě všechno, a v 90 % jsme se se ženou shodli. Když jsme tuto skutečnost porovnávali s našimi známými, kteří se kvůli stavbě domu skoro rozešli, byli jsme za stejné názory vděční, protože v porovnání s nimi pro nás byla stavba domu příjemný zážitek. Na problém jsme narazili v době, kdy jsme měli vytvořenou kompletní stavební dokumentaci. Toho času totiž náš soused dostavěl svůj dům, jehož součástí bylo něco, co má žena musela mít - střecha z břidlice. Tu vždycky chtěla, a proto neváhala a rozhodla se souseda navštívit a zeptat se, kolik taková krytina stojí. A já šel s ní. Dveře domu nám otevřel velice příjemný a ochotný pán. Když jsme ho vyslýchali, dozvěděli jsme se, že střecha není z břidlice, ale z plastu, a že se jedná o střechu Capacco, kterou náš soused, jakožto pokrývač, pokryl již mnoho domů. Poprvé jsme si mysleli, že se jedná o vtip. Pak nás ale vzal do sklepa, kde měl zbytky krytiny, takže jsme si mohli na vlastní kůži „ošahat“ plastovou krytinu. Byli jsme nadšení. Naše nadšení se navíc zvětšilo, když jsme zjistili vlastnosti plastové střešní krytiny a hlavně její cenu, která je v porovnání s ostatními běžně dostupnými materiály podstatně nižší. Automaticky jsme já i má žena věděli, že tahle střecha Capacco je přesně to, co potřebujeme. Ne webu www.capacco.cz jsme našli telefonní kontakt na firmu Capacco spol. s r. o. a objednali si jejich jedinečnou střešní krytinu. Zaměstnanci byli velmi příjemní a ochotní, během velmi krátké chvíle jsme se s nimi domluvili na všem podstatném a už jsme jen čekali, až nám přijde naše zboží. To jsme obdrželi přesně dle domluvy, díky čemuž byl náš domeček dostaven a zkolaudován ještě dříve, než jsme očekávali a my si tak mohli užívat střechu, která svým vzhledem připomíná přírodní břidlici, avšak za daleko příznivější cenu.
1. 11. 2013
Kvalitní střešní krytina pro novostavby i rekonstrukce.

Vybrat správnou krytinu není jednoduché. My pro vás ale máme pár tipů, které vám nákup usnadní.

Pokud kupujete střešní krytinu, je dobré dopředu definovat kritéria, podle kterých se při její koupi budete rozhodovat. Má být primárně kvalitní? Nebo chcete ušetřit a spokojíte se s nižší jakostí ale za nižší cenu? A co šetrnost k životnímu prostředí, odolnost vůči mechanickému poškození nebo biologické degradaci? Jsou pro vás všechny tyto vlastnosti důležité, nebo jen některé z nich? Pokud už znáte odpověď na tyto otázky, jste připraveni poohlédnout se po výrobci, jehož produkt splní všechny vaše požadavky. To ale není tak jednoduché, zvláště pokud chcete krytinu, která bude levná, kvalitní a ještě bude dobře vypadat. Takovou můžete mezi známými značkami hledat sebeintenzivněji, ale přesto nenajdete tu „pravou“. Proto doporučujeme neslevovat ze svých nároků a rovnou se podívat na www.capacco.cz, kde naleznete krytinu, která naplní vaše sny. Střešní krytina firmy Capacco spol. s r.o. je totiž vyráběna z recyklovaného plastu kabelových izolantů. Materiálově se jedná o měkčené PVC, které se již několik desítek let používá v elektrotechnice jako izolační povrch venkovních i podzemních kabelů. Krytina Capacco se pyšní velmi dobrým poměrem kvalita/cena, je vhodná jak pro novostavby, tak rekonstrukce. Její nespornou předností je velmi nízká hmotnost, díky které není potřeba zesilovat krov. Zpracovává se klasickým pokrývačským nářadím a je odolná proti hořlavosti. Uvedené vlastnosti krytiny Capacco dokazují i reference jejích uživatelů, mezi které patří i samotný výrobce. Tyto totiž hovoří jasně – je levná, trvanlivá, absolutně bezúdržbová a odolná vůči mechanickému poškození. Navíc je šetrná k životnímu prostředí, neboť je vyrobena z recyklovaného materiálu. Výběr správné střešní krytiny je složitý. To ale neplatí v případě, že jste otevřeni všem možnostem, které se při výběru tohoto produktu nabízí. Inspirujte se tedy našim doporučením a zjistěte, že díky krytině Capacco nemusíte slevit z žádného ze svých požadavků na střešní krytinu a navíc získáte spoustu výhod za bezkonkurenční cenu.
25. 10. 2013
Na radu kamaráda nedám dopustit

Kroupy nám zničily střechu, ale díky dobré radě kamaráda jsme si velmi brzy koupili novou a lepší.

Bydlíme ve starší vile, kterou postupně renovujeme. Při úpravách se vždy orientujeme podle dostupných finančních prostředků. Když jsme před několika lety vyměňovali okna, úplně jsme vyčerpali naše úspory a ještě se zadlužili. Oprava střechy byla v plánu za rok, ale co čert nechtěl, dva měsíce po výměně oken ji poničilo krupobití. Byla to tragédie, která potřebovala rychlé a efektivní řešení. Když jsme se ale vzpamatovali z prvního šoku, sešli jsme se s kamarádem, který dlouhá léta pracuje jako pokrývač, aby nám pomohl zhodnotit naše možnosti. Našim společným snem s manželkou byla vždy krytina z břidlice, na kterou jsme také směřovali veškeré dotazy. Kamarád nám ale velmi brzy otevřel oči, kdy nám oznámil, kolik taková střecha stojí. Tak jsme slevili ze svých nároků a hledali alternativy, díky kterým se nebudeme muset zadlužit na dlouhá léta dopředu. Na to nám byla od kamaráda doporučena plastová střešní krytina Capacco. Ze začátku jsme v tento materiál neměli moc důvěru, a to ani přes to, že nám pokrývač vysvětlil, v čem spočívají jejich kvality. Když nás nepřesvědčil ani po dvou hodinách, dal nám telefonní kontakt přímo do společnosti Capacco spol. s r.o. Do firmy jsme zavolali a na druhý den si s nimi domluvili schůzku. Z té jsme byli nadšení – velmi příjemní lidé, profesionální vystupování, vysoká odbornost – to se jen tak nevidí. Součástí schůzky byla i prohlídka jejich střešní krytiny u dlouhodobých klientů firmy. Když jsme tam dorazili, nevěřili jsme vlastním očím. Střecha vypadala úplně jako by byla z břidlice. V té chvíli jsme přesně věděli, že chceme plastovou střešní krytinu Capacco. Primárně rozhodla cena, pak samozřejmě vzhled a nakonec vhodnost plastové střešní krytiny pro rekonstrukce - je totiž velmi tvárná a navíc lehká, takže není potřeba zesilovat krov. Se zaměstnanci firmy Capacco spol. s r.o. jsme následující den kalkulovali potřebné množství materiálu na naši střechu. Výsledné množství i jeho cena nás mile překvapily. Dnes máme plastovou střešní krytinu pět let a pořád vypadá jako nová.
18. 10. 2013
Na radu kamaráda nedám dopustit

Při výběru střešní krytiny dbejte jak na cenu, tak i na kvalitu.

Kupující se dají rozdělit na dvě skupiny podle toho, zda je pro ně při koupi rozhodující cena nebo kvalita. Ukazuje to nespočet výzkumů, které byly na toto téma provedeny. Zajímavé je, že mezi obě skupiny patří jak majetní lidé, kteří si mohou dovolit kvalitu za jakoukoli cenu, tak nemajetní, kteří i přes vidinu zadlužení investují do kvalitního produktu nebo služby. Existují ale výrobky, u kterých lze skloubit obojí. Mezi ně patří střešní krytina od společnosti Capacco spol. s r.o. Tento produkt se pyšní velmi dobrým poměrem cena/kvalita. Kdybychom totiž měli střešní krytinu Capacco srovnat s obdobnými produkty podle ceny, odpovídala by produktům s nejnižší cenou na trhu. Při komparaci střešní krytiny z hlediska kvality bychom naopak zjistili, že je stejná, ne-li vyšší, jako v případě toho nejdražšího zboží tohoto druhu na tuzemském trhu. Plastová střešní krytina Capacco je totiž vyrobena z recyklovaného plastu kabelových izolantů. Tento materiál se vyznačuje mimo jiné vysokou odolností proti mechanickému poškození. Nehořlavá střešní krytina od firmy Capacco se pyšní svou samozhašivostí. Je mrazuvzdorná, vysoce tvárná a velmi lehká, díky čemuž se hodí jak pro novostavby, tak rekonstrukce. Je absolutně bezúdržbová, odolná vůči biologické degradaci, takže nikdy nebudete muset bojovat s mechem nebo hnilobou. To, že se jedná o skutečně kvalitní výrobek, ne jen o hromadu nepotvrzených slov, dokazuje také skutečnost, že samotný výrobce jako první vyzkoušel krytinu na svém vlastním přístřešku na uhlí a teprve po tom zahájil oficiální výrobu. Kvalitu potvrzují také výsledky testování, které provádí Technický a zkušební ústav stavební Praha s.p. Střešní krytina je navíc chráněna užitným vzorem Úřadu pro průmyslové vlastnictví, takže se jedná o jedinou krytinu svého druhu, která navíc vypadá jako přírodní umělá břidlice. Od doby, kdyby byla zahájena výroba střešní krytiny Capacco uplynulo již několik let. Postupem času tento produkt získává čím dál více na oblibě. Od zákazníků sbírá velmi pozitivní reference. Chcete-li se stát i vy vlastníkem krytiny s nejlepším poměrem cena/kvalita na trhu, neváhejte a oslovte výrobce www.capacco.cz.
11. 10. 2013
Střecha na celý život

Kvalitní střešní krytina za nízkou cenu? To není sen, ale skutečnost. Chvíli po tom, co jsme se s manželem vzali

Chvíli po tom, co jsme se s manželem vzali, prošlo naše manželství zatěžkávací zkouškou. Plánovali jsme totiž bydlení, na které jsme měli odlišný názor. Já chtěla obyčejný byt, kvůli kterému se nezadlužíme. Manžel Radim razil přesvědčení, že když je to na celý život, je ochoten investovat do bydlení nad naše možnosti. Zvítězily požadavky muže a Radim rozhodl, že si postavíme dům. Při shánění pozemku měl obrovské štěstí, protože jej koupil za polovinu odhadované ceny. Pak jsme začali stavět a kupodivu jsme se na mnoha věcech shodli. Půdorys, rozložení pokojů, barva fasády, vše splňovalo požadavky nás obou, a byli jsme ve shodě i po finanční stránce. Oba jsme ale věděli, že to nejhorší teprve přijde – střešní krytina. U té se totiž naše požadavky rozcházely nejvíce. Při jejím vybírání docházelo dokonce k tak nepříjemným výměnám názorů, že jsme se rozhodli vyřešit tuto část domu nakonec. Když došlo na lámání chleba, trvala jsem na levné střeše, díky které bychom ušetřili spoustu peněz, které by se hodily na další zařizování, než tomu bylo v případě krytiny, kterou volil muž. Naše neshody mne nakonec donutily vzít celý tento problém do vlastních rukou a začala jsem pátrat po kvalitní a současně levné střešní krytině. Asi po třech dnech neúspěšného hledání jsem narazila na webové stránky www.capacco.cz. Na první pohled mne zaujala cena střešní krytiny Capacco a pak materiál, ze kterého je vyráběna – z recyklovaných kabelových izolantů. Ihned mne napadlo, že jestli tenhle materiál nebude kvalitní, vzhledem k tomu, co musí takový kabel vydržet, tak už nic. Když jsem si stránky společnosti Capacco spol. s r.o. četla dále, dozvěděla jsem se o všech výhodách, které mají jejích produkty, a musím říct, že všechny potvrdily mé domněnky. Střešní krytina Capacco je samozhašivá, mrazuvzdorná, odolná vůči mechanickému poškození, velmi lehká, tvárná, snadno se pokládá a pyšní se dlouhou životností, na které manžel lpěl. Tyto vlastnosti a nízká cena mně přesvědčily, že se jedná o krytinu, která plně uspokojí požadavky mně i mého Radima. Proto jsem mu hned poslala e-mail s odkazem na www.capacco.cz. Na ten jsem dostala odpověď ani ne do půl hodiny, ve které jednoznačně uvedl, že tuto krytinu musíme mít. A jak řekl, tak se stalo. Dnes jsou to čtyři roky, co jsme si střechu pořídili, a pořád vypadá jako nová.
4. 10. 2013
Výběr střechy je zdlouhavý a složitý.

My máme pár tipů, které vám pomohou při rozhodování.Pokud zrovna vybíráte střechu pro váš dům, okolí vám určitě radí, ať si pořádně promyslíte, z jakého bude materiálu a kolik do ní chcete investovat.

Pokud zrovna vybíráte střechu pro váš dům, okolí vám určitě radí, ať si pořádně promyslíte, z jakého bude materiálu a kolik do ní chcete investovat. Jedná se totiž o investici na dlouhá léta dopředu, a proto se nevyplatí na ni šetřit. My ale víme, že si můžete koupit střechu, která vás finančně nezruinuje a přitom bude kvalitnější, než její běžně dostupné varianty. Máme na mysli plastovou krytinu Capacco od stejnojmenného výrobce. Ta nemá díky svým vlastnostem a ceně na trhu plnohodnotnou konkurenci. Je totiž nerozbitná, tvárná a přizpůsobivá, lehká, bezúdržbová, stálobarevná, odolná proti mechanickému poškození a co se týká designu tak je velmi zajímavá. Kromě toho je samozhašivá a odolná proti hořlavosti. Krytina je vyráběná z recyklovaného plastu kabelového izolantu a je také šetrná k životnímu prostředí. Kromě kvality se vyznačuje nízkou cenou, kdy jeden metr čtvereční pořídíte již za cenu od 200 Kč. Plastová střešní krytina Capacco je vhodná jak pro novostavby, tak rekonstrukce. Při její montáži není potřeba zesilovat krov, protože je velmi lehká. Složení krytiny zaručuje její mrazuvzdornost, odolnost vůči biologické degradaci i větru. Přestože se jedná o úplně jiný než běžně dostupný materiál, zpracovává se pomocí klasického pokrývačského nářadí. Momentálně můžete vybírat z několika různých typů této krytiny, které svou černošedou barvou nápadně připomínají břidlici. Od března 2013 společnost Capacco vyrábí novou verzi, která imituje přírodní břidlici ještě přesvědčivěji, než verze předchozí. Tento druh je navíc opatřen pěti montážními otvory pro snazší pokládku a identifikačním logem na spodní straně. Pokud stálé váháte, zda si pořídit plastovou krytinu společnosti Capacco spol. s r.o., nahlédněte na webové stránky www.capacco.cz. Zde se o jejích vlastnostech dozvíte daleko více. K dispozici jsou také fotografie domů a budov, které zdobí. Rozhodnete-li se pro koupi této střešní krytiny, nebudete litovat. Opravdu se jedná o dlouhodobou investici, která vás bude těšit, kdykoli se na ni podíváte.
27. 9. 2013
Požár střechy? Už nikdy

Shořela Vám střecha? Pořiďte si raději plastovou střešní krytinu Capacco! Před osmi lety jsem si s rodinou postavil domeček vedle domu mého kamaráda. My jsme na rozdíl od mého přítele Petra neměli moc peněz, a tak jsme na hodně věcech šetřili. Nejvíce peněz jsme uspořili na střešní krytině.

Před osmi lety jsem si s rodinou postavil domeček vedle domu mého kamaráda. My jsme na rozdíl od mého přítele Petra neměli moc peněz, a tak jsme na hodně věcech šetřili. Nejvíce peněz jsme uspořili na střešní krytině. Dali jsme tehdy přednost jedné z nejlevnějších, na kterou jsme narazili s tím, že do pár let si našetříme a pořídíme novou. Koupili jsme si plastovou střešní krytinu Capacco od stejnojmenného výrobce, který garantoval životnost střechy i čtyřicet let. Upřímně řečeno, nevěřil jsem. Stejně tak jsem nevěřil ani tvrzení, že střecha je samozhašivá, mrazuvzdorná, odolná proti mechanickému poškození i silnému slunečnímu záření a kdo ví co ještě. Plastovou krytinu jsme si i přes to koupili a o její kvalitě jsme si mysleli své (co bychom taky chtěli po tak levné krytině?). Postupem času se ale začalo ukazovat, že naše domněnky nebyly správné. Po pěti letech plastová střecha vypadala jako nová, a to zažila kroupy i neskutečná vedra a sucho. Kvalita krytiny, nás velmi mile překvapila a donutila k tomu, abychom jí dali dalších pět let navíc, a za ušetřené peníze jeli na dovolenou. To jsme ale ještě nevěděli, že ta největší zkouška, která ukáže skutečné kvality krytiny firmy Capacco spol. s r.o., nás ještě čeká. Letos v létě mi volal Petr, ať rychle přijedeme domů, že v jeho domě začalo hořet, když nebyli doma a oheň se ještě nepodařilo uhasit. Po příjezdu jsme zjistili, že pádem elektrického vedení sousedův dům začal hořet od střechy a škody byly nejen od spadlého vedení, ale i od požáru, který se rozšířil dále po domě. V následujících dnech, když řešil Petr vzniklou škodu na svém domě s pojišťovnou, jsme zjistili, jaký máme doma poklad. Z posudku odborníka na pojistné události jsme se totiž dozvěděli, že u těchto typů střech, jakou má soused, je běžné, že požár napáchá nenávratné škody. U plastové střešní krytiny je to dle statistik a zkušeností „posudkáře“ naopak – nikdy totiž nejel k požáru domu, který by zdobila plastová střecha, natož střecha firmy Capacco spol. s r.o., která se vyznačuje zvláště kvalitním materiálem.
20. 9. 2013
Koupím krytinu, značka: jedině plastovou

Když jsme stavěli dům, váhali jsme asi 10 minut, jakým materiálem pokrýt jeho střechu. Stavba domu v loňském roce nám nedala ani z části zabrat tak, jak našim známým ani přátelům. Ano, nějaké rozepře mezi jednotlivými členy rodiny při tom byly, ale v zásadních věcech, jako je půdorys nebo celková cena jsme se shodli.

Stavba domu v loňském roce nám nedala ani z části zabrat tak, jak našim známým ani přátelům. Ano, nějaké rozepře mezi jednotlivými členy rodiny při tom byly, ale v zásadních věcech, jako je půdorys nebo celková cena jsme se shodli. Problémem pro nás zcela překvapivě nebyla ani pokrývka střechy. Aniž bychom totiž znali touhy ostatních členů rodiny, všichni jsme jednohlasně zvolili plastovou střešní krytinu, o které jsme se dočetli v novinách a posléze na internetu. V době, kdy jsme dům stavěli a přemýšleli nad vhodným materiálem střešní krytiny, si totiž má žena koupila časopis s příběhy ze života. V tom byl článek s názvem „Koupím krytinu, značka: jedině plastovou“. V článku popisoval pan S. svou zážitek s plastovou střešní krytinou firmy Capacco spol. s r.o. Jeho zkušenost mne hned uchvátila. Velice pozitivně zde popisoval komunikaci se zaměstnanci společnosti i práci se samotnou krytinou. Tak například jsem se dočetl, že plastová krytina Capacco je vyrobena z recyklovaných kabelových izolantů. Že je samozhášivá, lehká a odolná proti kroupám i slunci. Naštěstí zde autor článku uvedl i cenu (která byla ještě mnohem nižší, než u běžných materiálů). Díky ní jsem hned věděl, jakou krytinu rodině navrhnu na společném setkání ohledně stavby domu. Následující den jsme se s manželkou a potomky ve věku sedmnáct a dvacet jedna let sešli u rodinného stolu, abychom probrali další postup výstavby. Když došlo na střešní krytinu, vzal jsem si první slovo a navrhl plastovou krytinu Capacco. Všichni na mě vyvalili oči, jakoby nechápali, kde jsem na to přišel. Pak z nich ale vypadlo, k mému údivu, že si článek také četli, a že chtěli navrhnout to samé, protože tato střecha nemá co do kvality ani ceny na českém trhu konkurenci. Abychom se ujistili, přečetli jsme si o krytině ještě na internetu. Zabrousili jsme nejen na stránky samotného výrobce, ale i na různé recenze. Po všech zjištěních byla naše volba jednohlasná – jedině plastová střešní krytina firmy Capacco spol. s r.o.
13. 9. 2013
Pokud střešní krytinu, tak plastovou

Střecha z plastu? Dnes naprosto běžný jev, který dělá radost každému, kdo si ji pořídil. Naši střechu už více jak pět let zdobí plastová krytina společnosti Capacco spol. s r.o. Za tu dobu byl náš dům vystaven kdejakým neduhům počasí. Loni zažil kroupy, letos zase šílená vedra a sucha.

Naši střechu už více jak pět let zdobí plastová krytina společnosti Capacco spol. s r.o. Za tu dobu byl náš dům vystaven kdejakým neduhům počasí. Loni zažil kroupy, letos zase šílená vedra a sucha. Několikrát se na naší střeše procházel kominík, dokonce na ni vlivem silného větru popadaly větve. I přes všechny tyto zkušenosti ale střešní krytina vypadá jako na začátku. Má syté barvy, nejsou na ni rýhy ani dolíčky, nikde se nic neodlepuje ani nepadá. Plastovou střešní krytinu nám doporučili známí. Prezentovali ji jako finančně snáze dostupnou variantu břidlice, o které jsme snili. Tehdy jsme tuto střechu brali jako nutné zlo, protože jsme neměli moc peněz a už jsme chtěli bydlet ve vlastním. V průběhu pokládky naší jsme se však dozvídali, jaké vlastnosti vlastně střecha má. Bylo nám řečeno, že je odolná proti mechanickému poškození, mrazuvzdorná i samozhašivá. Co jsme velmi ocenili, bylo to, že není možné, aby na ni vyrostl mech, který je na standardních materiálech střešních krytin, zvláště pak na břidlici, běžný. Také pokrývači si střešní krytinu Capacco velmi chválili. Říkali, že plastová krytina Capacco je velmi lehká, díky tomu se dobře pokládá a naší střeše tak nehrozí žádné nedokonalosti. Její nízká hmotnost navíc nevyžadovala ani zesilování krovu, kterým nás strašili pokrývači pracující se standardně užívanou krytinou. Tehdy jsme plastovou střechu tedy brali jako nějakou přechodnou stanicí, než si našetříme na střechu z břidlice, kterou jsme chtěli, protože jsme nevěřili, že jsou její deklarované vlastnosti skutečné. Zaměstnanci firmy Capacco nám ale říkali, že si máme počkat, že už za dva roky budeme vědět, že se nejedná o přechodnou variantu, ale o střechu na celý život. A měli pravdu. Střecha se nám líbila již hned na začátku, neboť dokonale imitovala břidlici. Po dvou letech jsme si říkali, že měli zaměstnanci firmy Capacco asi pravdu. Dnes víme, že ji měli určitě, a že nám uměla břídlice vydrží ještě nejméně dvacet let, a to aniž bychom o ni museli nějak zvlášť pečovat.
6. 9. 2013
Střešní krytina pro rekonstrukci každé střechy

Plastová střešní krytina nám významně ulehčila rekonstrukci střechy. Když jsme rekonstruovali střechu, museli jsme zohlednit nízkou nosnost jejích krovů. Na první pohled se nejednalo o nic jednoduchého a náš průzkum na internetu s cílem zjistit, jaké krytiny by pro naše potřeby byly nejlepší, to ze začátku potvrzoval.

Když jsme rekonstruovali střechu, museli jsme zohlednit nízkou nosnost jejích krovů. Na první pohled se nejednalo o nic jednoduchého a náš průzkum na internetu s cílem zjistit, jaké krytiny by pro naše potřeby byly nejlepší, to ze začátku potvrzoval. Pak jsme ale narazili na střešní krytiny z plastu, konkrétně z recyklovaných kabelových izolantů, firmy Capacco spol. s r.o. Hned na první pohled nás zaujala jejich deklarovaná lehkost a kvalita za dobrou cenu. Výrobce zároveň uváděl, že se snadno pokrývá a je vhodná pro rekonstrukci, což jsme potřebovali. Nedokázali jsme si ale představit, jak střecha bude vypadat na živo. Jistě, zaměstnanci firmy Capacco nám ukázali spoustu fotek, ze kterých bylo patrné, že střešní krytina vypadá jako břidlice, ale přesto jsme ji chtěli vidět naživo. Byli jsme tedy posláni k jednomu z dlouholetých klientů společnosti a zároveň obchodnímu partnerovi, aby nám střechu ukázal. Při exkurzi jsme si mohli střešní krytinu i ohmatat. Byli jsme opravdu velmi mile překvapeni a naše volba tedy byla jasná. Střešní krytina Capacco byla objednána a objednávka dorazila přesně v termínu, jaký nám byl slíben. A začala rekonstrukce, kterou jsem pověřil kamaráda pokrývače. Ten byl nadšen. Dle jeho slov v životě nepokrýval tak snadno a už vůbec ne v rekonstrukci. Velmi se mu líbil i břidlicový vzhled střechy. Na jedné oslavě narozenin se nám dokonce přiznal, proč je pro něj dnes, po pěti letech, plastová střešní krytina Capacco klenot mezi krytinami. Při rekonstrukci naší střechy se mu totiž stala nehoda a na krytinu mu spadlo celé nářadí, včetně šroubováků. Když si však přišel nářadí posbírat, na krytině nebyla ani známka zabodnutého hrotu hřebíků nebo otlak kladiva. Od té doby všem svým klientům doporučuje výrobky firmy Capacco, jejichž výhody chodí pravidelně ukazovat na naší střeše. A řeknu vám, objeví se u nás nejméně třikrát do týdne. .
16. 8. 2013
Kvalitní střecha za dobrou cenu

Letos jsou to dva roky, co jsem se oženil a jako svatební dar dostal od rodičů pozemek v satelitním městečku, na kterém jsme se s mou novopečenou manželkou rozhodli postavit dům, přestože jsme si původně chtěli koupit byt, který byl pro naše peněženky dostupnější.

Letos jsou to dva roky, co jsem se oženil a jako svatební dar dostal od rodičů pozemek v satelitním městečku, na kterém jsme se s mou novopečenou manželkou rozhodli postavit dům, přestože jsme si původně chtěli koupit byt, který byl pro naše peněženky dostupnější. Následovalo velké plánování a projektování, přičemž nebylo nic, na co bychom měli se ženou rozdílný názor. Na problém jsme narazili až v době, kdy jsme měli vytvořenou kompletní stavební dokumentaci. Ve stejný čas totiž náš budoucí soused dostavěl svůj dům, jehož součástí bylo něco, co má žena musela mít - střecha z břidlice.

Manželka se rozhodla souseda navštívit a zjistit cenu jeho střechy. Protože jsem byl zvědavý, šel jsem s ní. Otevřel nám velice příjemný pán ochotný odpovědět na všechny naše otázky. Z jeho úst jsme se ale dozvěděli, že střecha není z břidlice, nýbrž z plastu, a že se jedná o střechu Capacco, kterou náš budoucí soused jakožto pokrývač pokryl již mnoho domů. Zpočátku jsme mysleli, že se jedná o vtip. Pak jsme ale dostali možnost podívat se na zbytky střešní krytiny, které soused donesl ze sklepa. Byli jsme nadšení. Naše nadšení se ještě mnohokrát umocnilo, když jsme zjistili cenu a vlastnosti plastové střešní krytiny a její cenu, která je v porovnání s ostatními běžně dostupnými materiály podstatně nižší.

Automaticky jsme věděli, že střecha Capacco je přesně to, co potřebujeme. Na základě doporučení souseda jsme si na webu www.capacco.cz našli telefonní kontakt na firmu Capacco spol. s. r. o. a objednali si jejich unikátní střešní krytinu. Zaměstnanci byli velmi příjemní a ochotní, během pár minut jsme se s nimi domluvili na všem podstatném a už jsme jen čekali, až bude možné náš dům pokrýt novou střešní krytinou. Tu jsme v požadovaném množství obdrželi přesně dle domluvy, díky čemuž byl náš domeček dostaven ještě dříve, než jsme očekávali a my si tak mohli užívat střechu, která svým vzhledem připomíná přírodní břidlici, avšak za daleko příznivější cenu.
9. 8. 2013
Břidlice nebo plast?

Na trhu se stavebními materiály jsou různé druhy střešní krytiny, ale vy jste si vybrali břidlici, která patří mezi nejdražší? Snažíte se vymyslet řešení, kde na svých životně důležitých výdajích ubrat a kde se upsat, aby vaši střechu zdobil tmavě šedý vzhled kamene?

Na trhu se stavebními materiály jsou různé druhy střešní krytiny, ale vy jste si vybrali břidlici, která patří mezi nejdražší? Snažíte se vymyslet řešení, kde na svých životně důležitých výdajích ubrat a kde se upsat, aby vaši střechu zdobil tmavě šedý vzhled kamene? My pro vás jedno máme. Nahlédněte na webové stránky firmy Capacco spol. s r. o., www.capacco.cz. Naleznete zde informace o plastové střešní krytině, která díky materiálu, z něhož je vyrobena – měkčené PVC, nemá v České republice plnohodnotnou konkurenci co do vlastností. Jedinou její konkurencí je střešní krytina z břidlice, neboť krytina Capacco ji vzhledem velmi dobře imituje, avšak za nesrovnatelně výhodnější cenu. Střešní krytina firmy Capacco spol. s.r.o. je vyrobena z recyklovaného plastu kabelových izolantů. Jedná se o PVC, které se vyznačuje mnoha dobrými vlastnostmi, jež dělají plastovou střešní krytinu tak jedinečnou. Je nerozbitná, tvárná, přizpůsobivá a lehká, díky čemuž je vhodná jak pro novostavby, tak rekonstrukce a není ani třeba zesilovat krov. Kromě toho je bezúdržbová, odolná vůči mechanickému i chemickému poškození, stálobarevná, ekologická a hlavně kvalitní za velmi příznivou cenu (jeden metr čtvereční pořídíte již za cenu od 200 Kč). Uvažujete-li tedy o koupi nové střechy a vašim snem je, aby vypadala jako břidlice, je pro vás střešní krytina Capacco to pravé. Je levná a zároveň velmi kvalitní, což dokazuje také její úspěch v testování Technickým a zkušebním ústavem stavebním Praha s.p. a záruční doba 20 let, přičemž výrobce odhaduje její životnost nejméně na 40 let. Capacco spol. s. r. o. od března 2013 navíc vyrábí novou verzi své plastové střešní krytiny. Jedná se o typ SK1 a SK2, která svým vzhledem imituje břidlici ještě dokonaleji, než její předchůdkyně. Navíc je opatřena pěti montážními otvory pro snazší pokládku a identifikačním logem na spodní straně. Takže neváhejte a splňte si svůj sen. www.capacco.cz
2. 8. 2013
Revoluce ve výrobě střešní krytiny

Málokterá firma a její zaměstnanci se mohou pyšnit zbožím, jehož kvalitu sami dnes a denně ověřují. Mezi takové patří i Capacco spol. s.r.o. Společnost, která již téměř dvě desetiletí pracuje s recyklovaným plastem kabelových izolantů, a která do českého stavebnictví donesla revoluční střešní krytinu vyrobenou z PVC.

Málokterá firma a její zaměstnanci se mohou pyšnit zbožím, jehož kvalitu sami dnes a denně ověřují. Mezi takové patří i Capacco spol. s.r.o. Společnost, která již téměř dvě desetiletí pracuje s recyklovaným plastem kabelových izolantů, a která do českého stavebnictví donesla revoluční střešní krytinu vyrobenou z PVC. Společnost Capacco má se zpracováním plastu dlouholeté zkušenosti, díky čemuž zná dokonale jeho vlastnosti. Technologii zpracování tohoto materiálu odzkoušela nejprve na výrobě zatravňovacích kazet. Když se následně rozhodla využít plast k výrobě plastové střešní krytiny, musela provést řadu testů s cílem ověřit jeho kvalitu při dlouhodobějším používání. Prvními vzorky střešní krytiny pokryla vlastní přístavek na uhlí a rok sledovala její chování ve všech situacích, které ji přinesly vnější vlivy. Vítr, kroupy a silný déšť, ostré sluneční záření i vedra – s tím vším se podle očekávání střecha poprala bravurně a Capacco se rozhodlo zahájit oficiální výrobu plastové střešní krytiny. Plastová střešní krytina si i přes počáteční nedůvěru rychle získala spoustu příznivců. Všichni ocenili kvalitu tohoto zboží, jeho vlastnosti a zároveň více než příznivou cenu. Krytina je lehká, pružná a bezúdržbová. Hodí se jak pro novostavby, tak rekonstrukce. Odolává mrazu i horku, mechanickému i chemickému poškození, je samozhašivá. Po pokládce dojde k jejímu přilehnutí k podkladu, díky kterému se jednotlivé šablony ve střední části mírně prohnou. Následkem je konečný a velmi specifický ráz střechy svým vzhledem připomínající břidlici, která je však o dost dražší, než krytina z měkčeného PVC. Od dob vzniku tohoto jedinečného zboží, o jehož dalších vlastnostech se dozvíte na www.capacco.cz, ve výrobně a prodejně Capacco v okrese Bruntál, nebo v síti prodejců střešních krytin po celé ČR, se na trhu objevili další výrobci plastové krytiny. Tito však své produkty vyrábí z jiných termoplastů s odlišnými vlastnostmi, které však doposud nebyly schopné předčít vlastnosti střešní krytiny firmy Capacco. Plánujete-li tedy koupi nové pokrývky pro váš dům, doporučujeme vsadit na plast a zařadit se tak mezi tisíce spokojených zákazníků firmy Capacco spol. s.r.o.
27. 7. 2013
Střecha, která vydrží

Loňská vedra zapříčinila vznik požáru na naší střeše. Naštěstí jsme oheň uhasili dříve, než stačil pohltit celý dům, ale škodám jsme se nevyhnuli. Shořela nám část střechy. A protože už byla velmi stará, rozhodli jsme se pořídit si novou.

Loňská vedra zapříčinila vznik požáru na naší střeše. Naštěstí jsme oheň uhasili dříve, než stačil pohltit celý dům, ale škodám jsme se nevyhnuli. Shořela nám část střechy. A protože už byla velmi stará, rozhodli jsme se pořídit si novou.

S takovou investicí jsme však samozřejmě dlouhodobě nepočítali, a proto jsme neměli dostatek financí pro koupi běžně dostupné střešní krytiny na celou střechu. Situace navíc vyžadovala co nejrychlejší řešení, ale půjčit jsme si nechtěli. Oslovili jsme proto několik firem zabývajících se výrobou, prodejem a montáží střešních krytin s požadavkem na vytvoření kalkulace. Všechny byly nad rámec našich finančních možností, až na jednu, od firmy Capacco spol. s.r.o. Není to nějaké levné? Pomysleli jsme si a začali na webu www.capacco.cz hledat příčiny nízké ceny, přičemž jsme se dozvěděli spoustu dalších užitečných informací.

Střešní krytina firmy Capacco spol. s.r.o. je vyráběná z recyklovaného plastu kabelových izolantů, který dříve tvořil hlavní součást všech skládek, což vysvětluje jejich nízkou cenu. Plastová krytina je velmi lehká a svou černošedou barvou připomíná přírodní břidlici. Hodí se jak pro novostavby, tak rekonstrukce. Díky její vysoké tvárnosti ji lze použít i u kulatých nebo půlkulatých částí střech, kde se jinak používá plech, který podléhá korozi. Co nás však velmi zaujalo, byly tyto vlastnosti – mrazuvzdornost, odolnost vůči biologické degradaci a povětrnosti, šetrnost k životnímu prostředí, a co bylo pro nás po naší zkušenosti hlavní? Samozhašivost a odolnost vůči hořlavosti. Pravdivost těchto tvrzení potvrdily reference a informace o jejím úspěšném otestování Technickým a zkušebním ústavem stavebním Praha s.p.

Po zjištění uvedených faktů bylo naše rozhodnutí jasné – pořídíme si novou střechu u firmy Capacco spol. s.r.o. Dnes je to rok, co zdobí náš dům, a máme k dispozici ještě dalších devatenáct let záruky, abychom si na vlastní kůži potvrdili její vlastnosti, a dalších třicet devět let, abychom zjistili, zda má opravdu čtyřicetiletou životnost.

Každopádně již teď víme, že pořídit si tuto plastovou střechu byla dobrá volba, kterou doporučujeme všem přátelům a známým, jenž plánuji stavbu domu nebo rekonstrukci střechy. Jeden z nich si dokonce pořídil novou verzi střešní krytiny SK1 a SK2 Capacco, která imituje vzhled přírodní břidlice ještě dokonaleji, než ta naše, a přestože jeho dům zdobí pouze pár měsíců, nemůže si ji vynachválit.
17. 7. 2013
Jak vybrat správnou střechu

Především byste si měli stanovit, co od střešní krytiny pro váš dům očekáváte. Má být levná? Kvalitní? Odolná vůči mechanickému poškození? Krásná? Nevšední? Šetrná k životnímu prostředí anebo snadno zpracovatelná?

Především byste si měli stanovit, co od střešní krytiny pro váš dům očekáváte. Má být levná? Kvalitní? Odolná vůči mechanickému poškození? Krásná? Nevšední? Šetrná k životnímu prostředí anebo snadno zpracovatelná? Jakmile si všechny tyto otázky zodpovíte, je na čase zjistit, jaká firma je schopna nabídnout krytinu, která všechny vaše požadavky splňuje.

To však často není jednoduché. Málokterá firma Vám totiž nabídne střešní krytinu, která bude levná, kvalitní a ještě bude dobře vypadat. V praxi to pak vypadá tak, že ať hledáte, jak hledáte, mezi známými značkami nemůžete najít tu „pravou“. V takovém případě doporučujeme zapojit internet a hledat i mezi méně známými firmami.

Pokud se budete tohoto návrhu držet, určitě narazíte na firmu Capacco spol. s r.o. Ta na českém trhu nabízí naprosto nevšední střešní krytinu, kterou vyrábí z recyklovaného plastu kabelových izolantů. Z hlediska materiálu se jedná o měkčené PVC, které se již několik desítek let používá v elektrotechnice jako izolační povrch venkovních i podzemních kabelů.

Střešní krytina firmy Capacco spol. s r.o., www.capacco.cz, je vhodná jak pro novostavby, tak rekonstrukce. Její vysokou předností je velmi nízká hmotnost, díky čemuž není potřeba zesilovat krov. Zpracovává se klasickým pokrývačským nářadím a je odolná proti hořlavosti.

Pakliže u vás ve výběru střechy hraje nejdůležitější roli poměr vzhled, kvalita a cena, je pro vás plastová střešní krytina firmy Capacco spol. s r.o. to nejlepší. Reference jejich uživatelů, mezi které patří i její samotný výrobce, totiž hovoří jasně – je relativně levná, trvanlivá, absolutně bezúdržbová, odolná vůči povětrnostním vlivům, UV záření a kroupám. Kromě toho je důležitá také z ekologického hlediska, neboť materiál, ze kterého je vyrobena, dříve tvořil velmi podstatnou část skládek.

Vybrat si správnou střechu není jednoduché, ale pouze v případě, pokud nejste otevřeni všem možnostem, které se vám nabízí. Nechte se tedy inspirovat našim doporučením a zjistěte, že díky krytině Capacco nemusíte slevit z žádného ze svých požadavků na vlastnosti střechy.
11. 7. 2013
Plastová střešní krytina – to nejlepší pro každou střechu

Přestože v životě dávám přednost běžným a ověřeným věcem, rozhodl jsem se zariskovat a nelituji.Když jsem si před dvěma lety koupil pozemek s cílem postavit na něm svůj vlastní dům, splnil se mi sen, neboť jsem vždycky chtěl bydlet podle svých představ.

Když jsem si před dvěma lety koupil pozemek s cílem postavit na něm svůj vlastní dům, splnil se mi sen, neboť jsem vždycky chtěl bydlet podle svých představ. Vzhled, půdorys, vybavení - to všechno jsem měl dokonale naplánované a dařilo se mi to plnit. Na problém jsem narazil až při výběru střešní krytiny. Do mého konceptu by se mi totiž dokonale hodila krytina z pravé břidlice, na kterou jsem ale kvůli špatným propočtům již neměl dostatek finančních prostředků. Proto jsem musel hledat alternativy, kterými bych střechu co nejdříve pokryl, přičemž jsem vzhledem k nedostatku času slevil ze svých nároků na vzhled a rozhodl se podle ceny hledat mezi jinými, běžně používanými krytinami. Ať jsem však hledal, jak jsem hledal, setkával jsem se pouze buď s levnými, nevzhlednými a nekvalitními krytinami, nebo na můj vkus předraženými. Pak jsem ale na internetu našel webové stránky www.capacco.cz nabízející krytiny z recyklovaného plastu kabelových izolantů. První, co mě v této souvislosti napadlo, že krytina z plastu přeci nemůže nic vydržet. Zvědavost mi však nedovolila stránky jen tak zavřít, abych je neprozkoumal a nedozvěděl se o této pokrývce střechy více. Ještě, že jsem to udělal! Plastová krytina od firmy Capacco spol. s r.o. totiž splnila všechna má očekávání – nejenže pro mne byla finančně dostupná, ale pyšnila se i dalšími charakteristikami, kterých si velmi cením. Je vysoce odolná povětrnostním vlivům, UV záření i mechanickému poškození. Materiál zároveň znemožňuje uchycení a růst mechů. Je velmi lehká, mrazuvzdorná, samozhašivá, odolná vůči biologické retardaci a taky šetrná k životnímu prostředí. A to není vše, její vzhled totiž velmi nápadně připomíná břidlici, což byl jeden z posledních hlavních důvodů, proč jsem se do této střešní krytiny zamiloval a rozhodl si ji i přes obavy z neznámého ihned pořídit. Dnes je tomu dva roky, co jsem si střechu nechal pokrýt neobvyklou plastovou krytinou firmy Capacco spol. s r.o. a nemohu si ji vynachválit. Líbí se všem známým i sousedům a vím, že díky jejím deklarovaným a následně ověřeným kvalitám ještě dlouho bude.
6. 7. 2013
Rekonstrukce střechy snadno, rychle a levně

Když v televizním počasí předpovídali krupobití, říkali jsme si, že během jedné minuty se nemůže nic stát. Ale ošklivě jsme se pletli. Kroupy nám totálně poničily střechu, a to tak, že byla potřeba její celková rekonstrukce.

Když v televizním počasí předpovídali krupobití, říkali jsme si, že během jedné minuty se nemůže nic stát. Ale ošklivě jsme se pletli. Kroupy nám totálně poničily střechu, a to tak, že byla potřeba její celková rekonstrukce. Na tuto situaci jsme nebyli vůbec připraveni a odložené jsme měli pouze peníze na dovolenou, na kterou jsme teď mohli zapomenout. Navíc jsme neměli ani ponětí, jak si střechu nechat spravit a kolik nás celková oprava bude stát.

„Naštěstí“ jsme nebyli jediní, kdo se s tímto problémem potýkal. Kroupy totiž poničily nejen naši střechu, ale i střechy sousedů. Jen jedna střecha zůstala po vydatném krupobití nedotčena, a jak jsme zjistili, soused měl na střeše krytinu z plastu. Šli jsme tedy pro radu a sousedé poradili podívat se na web firmy Capacco spol. s r.o. Ta na českém trhu nabízí naprosto unikátní střešní krytinu vyrobenou z recyklovaného plastu kabelových izolantů, který se vyznačuje vysokou odolností proti povětrnostním vlivům, UV záření i mechanickému poškození a navíc na ni neroste mech. Ptali jsme se i na další značky plastové krytiny, ale prodejce nám potvrdil, že krytina Capacco je nejprodávanější a také on ji má na své střeše a je spokojený. Krytina nás příjemně překvapila nízkou cenou a střechu jsme snadno a rychle zrekonstruovali. Protože je krytina lehká, nečekaly nás ani žádné náročné úpravy před pokládkou. Teď už střechu máme několik let a jsme spokojení i s jejím vzhledem, vypadá úplně jako by byla pokrytá přírodní břidlicí. Střešní krytinu Capacco můžeme jenom doporučit, je to skvělá volba.
28. 6. 2013
Střešní krytina, která vás příjemně překvapí

Když jsme se asi před pěti lety s rodinou rozhodli pro koupi „nového“ domu, z důvodu omezených finančních prostředků jsme zvolili pořídit si starší stavbu a zrekonstruovat si ji podle našeho gusta.

20. 6. 2013
Capacco – dobrá volba střešní krytiny

Když jsme se ženou stavěli dům, snažili jsme se myslet hodně do budoucna a při nákupu stavebnin jsme se snažili vybírat materiál a veškeré důležité součásti domu v té nejlepší kvalitě a s dlouholetou životností.

14. 6. 2013
Plastová střešní krytina? Skvělá volba!

Plast se již dostal do všech oblastí našeho života a není tomu jinak ani ve stavebnictví. Klasické materiály pro střechy jsou nahrazovány novými, které mají lepší vlastnosti. Taková střecha z umělé břidlice svým vzhledem dokonale imituje klasickou břidlicovou střechu, ale díky použitému materiálu je lehká, odolná a nerozbitná.

11. 6. 2013
Jedinečná střešní krytina pro novostavby i rekonstrukce

Konec dvacátého století znamenal pro českou společnost Capacco spol. s.r.o. (a nejen pro ni) počátek revoluce ve výrobě střešní krytiny. Pokud ještě neznáte střešní krytinu Capacco, dovolte nám jí přestavit.

Konec dvacátého století znamenal pro českou společnost Capacco spol. s.r.o. (a nejen pro ni) počátek revoluce ve výrobě střešní krytiny. Pokud ještě neznáte střešní krytinu Capacco, dovolte nám jí přestavit. Jedná se o ekologickou plastovou střešní krytinu, vyráběnou z recyklovaného plastu kabelových izolantů, která má spoustu ideálních vlastností. Krytina je velmi kvalitní, odolná proti povětrnostním vlivům i mechanickému poškození, je samozhášivá, lehká, pružná a také bezúdržbová, takže Vám ani po letech neobroste mechem. Navíc i její cena je velmi nízká. Jak vlastně takový nápad na výrobu krytiny vznikne?

„Naše společnost vznikla v roce 1995 a od počátku pracujeme s recyklovaným plastem kabelových izolantů. Technologii zpracování tohoto materiálu jsme odzkoušeli na výrobě zatravňovacích kazet, se kterou jsme začali. Vzhledem k tomu, že se jedná o PVC (polyvinylchlorid), který se vyznačuje samozhášivostí a dobrou odolností proti UV záření, napadla nás myšlenka použití tohoto materiálu na výrobu střešní krytiny. Je třeba zdůraznit, že v té době neexistovaly žádné zkušenosti s plastovými střešními krytinami, proto bylo třeba provést řadu testů a ověřit její kvalitu při dlouhodobějším použití.“ vypráví jednatelka společnosti, Ing. Naděžda Malchárková. „Prvními zkušebními vzorky krytiny jsme si pokryli přístavek na uhlí. Po ročním sledování vlivu vnějšího prostředí, když jsme si ověřili, že kvalita je na dobré úrovni, jsme zahájili oficiální výrobu střešní krytiny Capacco“ dodává.

Jak jste se již sami přesvědčili, střešní krytina Capacco je velmi unikátní a i přes počáteční nedůvěru vůči plastům se stala rychle oblíbenou. „Po letech se objevili další výrobci, kteří začali vyrábět plastové střešní krytiny z jiných termoplastů, např. polyethylenu, polypropylenu , polyesteru (domovní odpady, odpad z automobilek nebo PET láhve). Ve všech těchto případech se však jedná o termoplasty s jinými, ať už mechanickými nebo chemickými vlastnostmi, a z tohoto důvodu je není možné považovat za stejný materiál. Velkou předností námi používaného materiálu PVC je jeho samozhášivost, vedoucí k výsledné velmi dobré odolnosti proti hořlavosti vyráběné střešní krytiny. V tomto směru je naše střešní krytina na nesrovnatelně vyšší úrovni, než krytina z jiných vstupních materiálů.“ podotýká Ing. Malchárková.

Krytina je určena pro novostavby i rekonstrukce, pro které se skvěle hodí právě svou lehkostí, díky které není nutno před pokládkou zesilovat krov. V neposlední řadě je také třeba zmínit ekologické hledisko. „Než se začal tento odpad zpracovávat a přeměnil se na placenou vstupní surovinu, tak ho stovky tun zasypávalo skládky. Je však nutno zdůraznit, že ne každý kabelový odpad je možno použít. Klademe velký důraz na kontrolu, čistotu a kvalitu materiálu a díky naší dlouhodobé zkušenosti se zpracováním tohoto materiálu jsme schopni dosáhnout velmi dobré kvality výsledného produktu.“ říká paní Malchárková.

„Od března 2013 také vyrábíme novou verzi střešní krytiny SK1 a SK2 Capacco – umělá břidlice. Svým vzhledem dokonale imituje přírodní břidlici a je nově opatřena pěti montážními otvory pro snazší pokládku.“ uzavírá jednatelka společnosti.

Pokud uvažujete o nové střeše, nebo zrovna stavíte dům, určitě víte, že při nákupu stavebního materiálu je nutno ověřit jeho kvalitu a původ a tím myslet i do budoucnosti, aby nebylo nutné za pár let pomýšlet, či být dokonce donucen k rekonstrukci. Střešní krytina Capacco je testována Technickým a zkušebním ústavem stavebním Praha s.p., takže rozhodně víte, že kupujete kvalitní a ověřený produkt. Připojte se k tisícům spokojených zákazníků společnosti Capacco a pořiďte si jedinečnou střešní krytinu, spojující v sobě spoustu výhod. Zakoupíte ji přímo ve výrobně a prodejně Capacco v okrese Bruntál, nebo v síti prodejců střešních krytin po celé ČR.
7. 6. 2013
Článek o unikátní krytině Capacco

Přečtěte si článek o jedinečné střešní krytině Capacco, který jsme pro vás připravili s jednatelkou společnosti paní Naděždou Malchárkovou. Dozvíte se, čím je materiál, ze kterého se střešní krytina vyrábí unikátní a další zajímavé informace.

Jedinečná střešní krytina pro novostavby i rekonstrukce

Konec dvacátého století znamenal pro českou společnost Capacco spol. s.r.o. (a nejen pro ni) počátek revoluce ve výrobě střešní krytiny. Pokud ještě neznáte střešní krytinu Capacco, dovolte nám jí představit. Jedná se o ekologickou plastovou střešní krytinu, vyráběnou z recyklovaného plastu kabelových izolantů, která má spoustu ideálních vlastností. Krytina je velmi kvalitní, odolná proti povětrnostním vlivům i mechanickému poškození, je samozhášivá, lehká, pružná a také bezúdržbová, takže Vám ani po letech neobroste mechem. Navíc i její cena je velmi nízká. Jak vlastně takový nápad na výrobu krytiny vznikne?

„Naše společnost vznikla v roce 1995 a od počátku pracujeme s recyklovaným plastem kabelových izolantů. Technologii zpracování tohoto materiálu jsme odzkoušeli na výrobě zatravňovacích kazet, se kterou jsme začali. Vzhledem k tomu, že se jedná o PVC (polyvinylchlorid), který se vyznačuje samozhášivostí a dobrou odolností proti UV záření, napadla nás myšlenka použití tohoto materiálu na výrobu střešní krytiny. Je třeba zdůraznit, že v té době neexistovaly žádné zkušenosti s plastovými střešními krytinami, proto bylo třeba provést řadu testů a ověřit její kvalitu při dlouhodobějším použití.“ vypráví jednatelka společnosti, Ing. Naděžda Malchárková. „Prvními zkušebními vzorky krytiny jsme si pokryli přístavek na uhlí. Po ročním sledování vlivu vnějšího prostředí, když jsme si ověřili, že kvalita je na dobré úrovni, jsme zahájili oficiální výrobu střešní krytiny Capacco“ dodává.

Jak jste se již sami přesvědčili, střešní krytina Capacco je velmi unikátní a i přes počáteční nedůvěru vůči plastům se stala rychle oblíbenou. „Po letech se objevili další výrobci, kteří začali vyrábět plastové střešní krytiny z jiných termoplastů, např. polyethylenu, polypropylenu , polyesteru (domovní odpady, odpad z automobilek nebo PET láhve). Ve všech těchto případech se však jedná o termoplasty s jinými, ať už mechanickými nebo chemickými vlastnostmi, a z tohoto důvodu je není možné považovat za stejný materiál. Velkou předností námi používaného materiálu PVC je jeho samozhášivost, vedoucí k výsledné velmi dobré odolnosti proti hořlavosti vyráběné střešní krytiny. V tomto směru je naše střešní krytina na nesrovnatelně vyšší úrovni, než krytina z jiných vstupních materiálů.“ podotýká Ing. Malchárková.

Krytina je určena pro novostavby i rekonstrukce, pro které se skvěle hodí právě svou lehkostí, díky které není nutno před pokládkou zesilovat krov. V neposlední řadě je také třeba zmínit ekologické hledisko. „Než se začal tento odpad zpracovávat a přeměnil se na placenou vstupní surovinu, tak ho stovky tun zasypávalo skládky. Je však nutno zdůraznit, že ne každý kabelový odpad je možno použít. Klademe velký důraz na kontrolu, čistotu a kvalitu materiálu a díky naší dlouhodobé zkušenosti se zpracováním tohoto materiálu jsme schopni dosáhnout velmi dobré kvality výsledného produktu.“ říká paní Malchárková.

„Od března 2013 také vyrábíme novou verzi střešní krytiny SK1 a SK2 Capacco – umělá břidlice. Svým vzhledem dokonale imituje přírodní břidlici a je nově opatřena pěti montážními otvory pro snazší pokládku.“ uzavírá jednatelka společnosti.

Pokud uvažujete o nové střeše, nebo zrovna stavíte dům, určitě víte, že při nákupu stavebního materiálu je nutno ověřit jeho kvalitu a původ a tím myslet i do budoucnosti, aby nebylo nutné za pár let pomýšlet, či být dokonce donucen k rekonstrukci. Střešní krytina Capacco je testována Technickým a zkušebním ústavem stavebním Praha s.p., takže rozhodně víte, že kupujete kvalitní a ověřený produkt. Připojte se k tisícům spokojených zákazníků společnosti Capacco a pořiďte si jedinečnou střešní krytinu, spojující v sobě spoustu výhod. Zakoupíte ji přímo ve výrobně a prodejně Capacco v okrese Bruntál, nebo v síti prodejců střešních krytin po celé ČR.

7. 6. 2013
Anglická verze webové prezentace

V červnu spouštíme novou webovou prezentaci v angličtině pro mezinárodní partnery. Na stránkách naleznete veškeré informace o našich výrobcích, fotografie objektů pokrytých střechami Capacco, ceník a další důležité materiály ke stažení.

6. 6. 2013
Montáž – překlad do angličtiny a němčiny

V sekci výrobků nyní naleznete návod k pokládce střešní krytiny Capacco a další důležité technické podrobnosti týkající se výrobků, velikosti balení a doplňkového sortimentu nejen v českém jazyce, ale i v německé a anglické verzi. Ke stažení

28. 5. 2013
Technická dokumentace – rozšíření

V sekci ke stažení nyní naleznete další důležité dokumenty. Kromě návodu k montáži, ceníku, záručního listu a prohlášení o shodě zde nově najdete ke stažení Stavební technické osvědčení a protokol o požární klasifikaci. Ke stažení

2. 5. 2013
Video – ukázka pokládky

Natočili jsme pro vás video s pokládkou střešní krytiny Capacco, ve kterém se od našeho odborníka dozvíte, jak správně pokládat krytinu, jak snadno se s krytinou pracuje a informace o doplňkovém sortimentu pro snadnou montáž. Video

19. 4. 2013
Spustili jsme nové webové stránky

Capacco v novém! Od 1.5.2013 jsme pro vás připravili nové webové stránky. Na stránkách naleznete veškeré informace o našich výrobcích, fotografie objektů pokrytých střechami Capacco, nebo také ceník a další důležité materiály ke stažení. www.capacco.cz

19. 4. 2013
Chcete se dozvědět více? Pusťte si 8.6.2013 Rady ptáka Loskutáka.

Abychom Vám více přiblížili výhody plastové střešní krytiny, budeme účinkovat v pořadu Rady ptáka Loskutáka. Dívejte se 8.6.2013 po 18hod na TV NOVA a dozvíte se spoustu užitečných informací o plastové střešní krytině Capacco, její montáži a možnostech použití.

15. 4. 2013
Sekce ke stažení

V sekci ke stažení vám přinášíme ke stažení důležité materiály týkající se střešní krytiny Capacco. Naleznete zde Platný ceník, Záruční list a Prohlášení o shodě.

Ke stažení

5. 4. 2013
Nové fotografie objektů se střechou Capacco

Prohlédněte si fotografie objektů, které jsou pokryty naší střešní krytinou. Střešní krytina Capacco je vhodná jak pro novostavby, tak pro rekonstrukce, vzhledem ke své lehkosti, díky které není u rekonstrukcí nutné zesilovat krov.

Galerie

27. 3. 2013
Jsme i na facebooku

Od 27.3.2013 se můžete stát fanouškem naší stránky na facebooku. Na stránce naleznete aktuální informace, fotografie objektů pokrytých střechami Capacco a mnohé další zajímavosti. Staňte se našim fanouškem a neunikne vám žádná informace.

www.facebook.com/Capacco

11. 3. 2013
Montáž střešní krytiny

V sekci výrobků naleznete návod k pokládce střešní krytiny Capacco a další důležité technické podrobnosti týkající se výrobků, velikosti balení a doplňkového sortimentu.

Výrobky

26. 2. 2013
Nová verze střešní krytiny

Od března 2013 vyrábíme novou verzi střešní krytiny SK1 a SK2 Capacco – umělá břidlice. Svým vzhledem dokonale imituje přírodní břidlici. Je opatřena pěti montážními otvory pro snazší pokládku a identifikačním logem na spodní straně.

Výrobky

1. 2. 2013
Střechy, pláště, izolace, stavba 2013

V období od 28.2. do 2.3.2013 si vás dovolíme pozvat na Výstaviště Černá Louka v Ostravě, kde jsme pro vás v připravili prezentaci střešní krytiny Capacco. Přijďte se zeptat se na všechno, co vás zajímá. Naleznete nás v pavilonu NA2, č. expozice 204. Těšíme se na vás!

www.cerna-louka.cz/akceN_45/

13. 1. 2013
Rok 2012 v Capacco

V roce 2012 jsme pro vás vyrobili přes 2000 tun střešní krytiny. Tímto bychom vám chtěli poděkovat, že jste si vybrali právě střešní krytinu Capacco a věříme, že budete se střechou po dlouhá léta spokojeni stejně jako desetitisíce našich stávajících zákazníků.

www.capacco.cz

3. 1. 2013
Čím je unikátní střešní krytina Capacco?

Již od samého počátku vzniku společnosti Capacco pracujeme s ekologickou myšlenkou využití plastu kabelových izolantů, který do té doby ležel bez užitku na skládkách. Více o vlastnostech tohoto unikátního materiálu čtěte v sekci Výrobky.